Ünlü infulancer çift Kıvanç Talu ve Beril Talu için dolandırıcılık iddiası!

Ünlü infulancer çift Kıvanç Talu ve Beril Talu için dolandırıcılık iddiası!

“Varböyletipler” hesabıyla tanınan Kıvanç Talu ve eşinin ponzi sistemiyle 100 milyon TL dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. 5 gündür kayıp olan çiftin kayıplara karışmadan önce de dolandırdıkları herkesi davet ettikleri bir ev partisi düzenledikleri ortaya çıktı.

DurakMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın haberine göre ünlü köşe yazarı Ayşe Arman’a röportaj veren Varböyletipler” hesabıyla tanınan Kıvanç Talu ve eşinin ponzi sistemiyle 100 milyon TL dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Sosyal medya üzerinden bir çok mağdurun oluşu ile patlak veren dolandırıcılık olayında mağdurlar Talu’nun verdiği ev partisine de katıldıkları ortaya çıktı. Dolandırıcılık miktarının iler ki günlerde artacağı ve şikayetler üzerine polisin her yerde çifti aradıkları öğrenildi.

Ponzi nedir

Ponzi sistemi, yatırımcılara önemli getiriler vaat edilen bir tür yatırım dolandırıcılığıdır. Yasa dışı olan bu sisteme katılan şirketler, tüm dikkatlerini yeni müşteriler çekmeye odaklar. Yeni girenler yatırım yaptıktan sonra, para toplanır ve orijinal yatırımcılara iade olarak ödeme yapmak için kullanılır.

Bir yanıt yazın