Zafer Kaman kimdir?

Zafer Kaman'ı kısaca tanıyalım...

Zafer Kaman kimdir?

Zafer Kaman 1971 yılında Almanya’nın Oberhausen kentinde gurbetçi 5 kişilik bir aileni ortanca çocuğu olarak dünyaya geldi.

Daha henüz çocukluk yaşlarından itibaren babasının atölyesinde demir, cıvatalar arasında başlayan hayatı babasının tamir ettiği her motosiklet, motosiklet beyni onun kelimenin tam anlamıyla mucitliğe itmeye başladı. Artık kendisini o kadar çabuk geliştirmişti ki henüz 16 yaşında iken hurdada satın aldığı bir motosikleti kendi imkanları ile tamir ederek kullanıma sunmuştu.

Babasının okumasını istemesine rağmen ısrarla bir şeyler yapmaya veya icat etmeye çalışan Zafer Kaman kısa sürede motor sevdalısı oldu. Babasının ısrarla kendisine bir meslek sahibi olması için yaptığı uyarılara rağmen Zafer Kaman 19 yaşında otomotiv sektöründe çalışmaya başladıktan 2 yıl sonra kendisine ait iş yeri kurarak iş insanlığına soyundu.

1998 yılında dünya evine giren Zafer Kaman, ikiz çocukları dünyaya geldikten sonra hayallerine ara vererek işlerine yoğunlaşmak istese de 2004 yılında kurduğu şirketin iflas etmesine engel olamadı.

2009 yılında üçüncü çocuğu dünyaya gelen Zafer Kaman kısa süren bir bocalamanın ardından tekrar bir atölye kurarak ATV projesine el attı. Ve bu projesinin üzerine büyük emekler sarf eden Zafer Kaman aynı zamanda mübarek Kadir Gecesi’ne de denk 19 Mayıs 2020 tarihinde ATV’lerin trafikte kullanımına aldığı izinle ilk ATV araç plakası alarak adeta kendisini gururlandırmayı başardı.

Bir yanıt yazın