Yuno Space, ilk EP çalışması olan “Okyunus” için gerçek yaşamdan aldığı kesitleri video klibine aktardı

Türkçe rap, R&B, pop ve arabesk müziği, kendine has tarzıyla harmanlayan Yuno Space, ilk EP çalışması “Okyunus”u sevenleri ile buluşturdu

Yuno Space, ilk EP çalışması olan “Okyunus” için gerçek yaşamdan aldığı kesitleri video klibine aktardı

Yuno Space, ilk EP çalışması olan “Okyunus” için gerçek yaşamdan aldığı kesitleri video klibine aktardı. Geleneksel ve modern algının izlerini taşıyan klip, müzik sektöründeki ilişkileri esprili bir dil ile anlatan sosyal medya kurgusu ile hazırlandı. Çalışma; klip çekme vaadi ile para alıp bunu başka yerlerde harcayan ve sanatçısına olmadık vaatlerde bulunan çakal menajerin, İstanbul’dan başlayan ve Trabzon’da noktalanan klip çekme hikayesini anlatıyor.

 

İzleyenleri Meraklandırıyor!

TikTok konsepti üzerine özel bir kurgu ile hazırlanan video klibin çalışmaları ise Favela, Esenyurt Trap Paf Küf, Kan gibi projelerinde yönetmenliğini üstlenen Vasso tarafından gerçekleştirildi.  EP çalışması için video klip hazırlıklarını tamamlayan sanatçı, plak şirketinden klip çekme vaadi ile para alıp bunu başka yerlerde harcayan ve sanatçısına olmadık vaatlerde bulunan çakal menajerin, İstanbul’dan başlayan ve Trabzon’da noktalanan klip çekme hikayesini anlatıyor.  Sanatçı ile plak şirketinin tartışması ise sosyal medyada gündem olması ile merak uyandırırken, esprili bir dil ile anlatılmak istenen mesajı bir hikaye üzerine bileştiren sanatçı izleyicilerini meraklandırmayı da başarıyor.

R&B ve RnBesk Ortak Noktayı Buluşturuyor

MOB Entertainment tarafından yürütülen proje, hem prodüksiyonu hem de hikayesi ile dikkat çekiyor. Prodüksiyonundaki Türkçe rap, R&B, pop ve arabesk tınıları Yuno’nun tabiriyle ‘’R&B’ ve RnBesk’’ müzik karakterini oluşturuyor. Sanatçının, TikTok üzerinden yayınladığı bölümler ise  ‘’Kültür çatışmasında kişilerin verdiği tepkileri, ortak noktalarının da olduğunu ve beraber eğlenebildiklerini fark etmeleri’’ durumu, albümün metasını pekiştiriyor. R&B tınıların Türkçe Rap ile uyumsuzluğu genel bir yargı olabilecek iken Yuno ‘’RnB ye RnBesk’’ diyerek ortak noktayı buluyor.

Bir yanıt yazın