Yönetmen Ahmet Atalay gururumuz olmaya devam ediyor

Ahmet Atalay bugüne kadar 20'den fazla ödülün sahibi oldu...

THE CURE İZLENME REKORLARI KIRIYOR

Amerika’da yaşayan Türk yönetmen Ahmet Atalay’ın, ölümcül virüs salgınına karşı geliştirilen aşıyı ele geçirmek için ilaç şirketlerinin savaşını anlatan “The Cure” adlı aksiyon filmi izlenme rekorları kırıyor.

Bilgi Üniversitesinde başladığı sinema ve televizyon eğitimini New York Teknoloji Enstitüsü Üniversitesinde tamamlayan ve Los Angeles’a 15 yıldır Hollywood filmlerine fragman kurgusu hazırlayan Atalay, ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturdu. 3 yıl önce Covid-19 salgınına benzer bir salgın hayal eden Atalay, bir yıl boyunca filmin kurgusu üzerinde çalıştı.

AHMET ATALAY KISA METRAJLI AKSİYON FİLMİYLE ÖDÜL ALDI

Kısa metrajlı aksiyon dolu The Cure (Son Çare) filminin çekimleri ise iki yıl sürdü. Film, Youtube’da ücretsiz gösterime sunuldu. Ölümcül virüs salgınına karşı geliştirilen aşıyı ele geçirmek için büyük ilaç şirketlerinin mücadelesini anlatan film, bir ayda 303 bin izleyiciye ulaştı. The Cure, Hollywood Hyperware Film Festivali’nde “En iyi yönetmen” ve “En iyi aksiyon filmi” ödüllerini de aldı.

Dünyada Covid-19 ortaya çıkınca filmi yayınlayıp yayınlamama konusunda ikileme düştüklerini ifade eden Ahmet Atalay “Filmin konusunun virüs olması nedeniyle çok konuşulmasını bekliyorduk ancak şaşırtıcı şekilde konusundan çok aksiyon sahneleriyle konuşuldu. Buda bizi açıkça mutlu etti” dedi.

AHMET ATALAY BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 20 ÖDÜL ALDI

Türk filmlerindeki aksiyon sahnelerinde yeterince çalışılmadan çekime girildiğini ve hataların montaj sırasında düzeltilmeye çalışıldığına söyleyen Ahmet Atalay“Bu yanlış bir yöntem. Montajla düzeltilecek hataları en aza indirmek için çaba gösterilmeli” diye konuştu. Görevimiz Tehlike filminin son üç bölümü, Transformers’ın bütün bölümleri, Call of Duty oyunları, 13 saat gibi bir çok ünlü projede çalışan Atalay, meslek hayatında Key Art, Clio ve Golden Trailer gibi 20’yi aşkın ödüle layık görüldü.

İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN THE CURE

Bir yanıt yazın