TRT 1 ekranlarında Türkiye’nin bilgi yarışması “3’TE 3” başlıyor

Türkiye'nin bilgi yarışması bu akşam TRT 1 ekranlarında başlıyor...

Ekranlarda bilgi yarışmalarını büyük bir keyifle izleyen televizyon izleyicileri için TRT 1 ekranlarında “3’TE 3” yeni yayın döneminde yenilenmiş dekoru ve değiştirilmiş konsepti ile 10 Eylül Perşembe akşamı seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

3’TE 3” adlı yarışmayı Pelin Çiftçi sunarken Prof. Dr. Tufan Gündüz yarışmacılara yaptığı yardım ve yorumlarla renk katmaya devam edecek.

3’TE 3” adlı yarışma programında en büyük ödül 500 bin lira olurken yarışmacıların bu ödülü kazanması için kendilerine sorulan ilk 3 soruya doğru cevaplar vererek, her doğru cevap verdikleri 3 soru sonrasında kendilerine “Tamam mı, Devam mı” sorusu sorulduğunda “Tamam” cevabı vererek son doğruladığı ödül miktarını alarak istedikleri anda yarışmadan ödüllerini alarak çekilebiliyorlar.

“Devam” cevabı veren yarışmacılar ise daha büyük para ödülü kazanmak için yarışmaya devam ederlerken yarışmacı istediği bir soruda önünde bulunan kırmızı butona basarak kendisi için yarışmayı sonlandırma hakkına sahip olabiliyor. Yarışmacı bu sayede 3’te 3 yaparak kazandığı ödülün yarısını alarak yarışmadan çekiliyor.

Yarışmada, yarışmacılara fen bilimlerinden, sinemaya, tarihe, edebiyata ve coğrafyaya kadar tüm alanlardan sorular geliyor.

Perşembe akşamı TRT 1 ekranlarında bilgiye ve öğrenmeye meraklı izleyiciler için “3’TE 3” başlıyor.

Bir yanıt yazın