Spor Akademisinden Yüzde Yüz Başarı

Spor Akademisinden Yüzde Yüz Başarı

Esenyurt Belediyesi Spor Akademisi’nde fiziksel yeterlilik sınavlarına hazırlanan gençler yüzde yüz başarı elde etti. BESYO, Bekçilik, Polislik ve Beden Eğitimi Öğretmenliği gibi sınavlara hazırlanan 100 kişi, Esenyurt Belediyesi’nin desteği ile hayâllerine ulaştı.

 

Esenyurt Belediyesi’nin açtığı Spor Akademisi Hazırlık Kursu’na katılan gençler yüzde yüz başarı elde etti. Yükseköğrenimlerine üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda, Milli Savunma Üniversitesi’nde, bekçilik veya polis akademisinde devam etmek isteyen 100 öğrenci burada aldıkları eğitim sayesinde istedikleri bölüme yerleşti. Yoğun bir tempoyla haftanın 6 günü gruplar halinde derslere katılan gençler, her üniversitenin sınavına uygun kurulan parkurlarda fizikî yeterlilik sınavlarına en üst seviyeden hazırlandı. 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin yanı sıra mezun grupların da eğitim aldığı kursta, uygulamalı olarak verilen eğitimin yanında gençlere rehberlik hizmeti verildi. Eğitimler sonunda 65 kişi BESYO, 10 öğrenci polis ve bekçilik sınavını ve 25 öğrenci, hayâlindeki spor lisesini kazandı.

Spor Akademisi yeni dönem kayıtları başladı

İlçedeki gençlere umut olan akademinin yeni dönem kayıtları başladı. Fiziksel yeterlilik sınavlarına hazırlanacak olan gençler, 15 Kasım tarihine kadar kursa kayıt yaptırabilecek. Başvurular Bağlarçeşme Mahallesi’nde bulunan Merkez Kapalı Yüzme Havuzu’nda alınacak. Spor akademisi ile ilgili detaylı bilgiye merkezin 0212 699 51 55 66 numaralı telefonlarından ulaşılabilecek.

#Esenyurt Haberleri #Belediye #Haber #Gündem #Yaşam #Yerel #İstanbul #Haberler #Sondakika #Gazete

Bir yanıt yazın