Smile lazer ile gözlüklere veda edebilirsiniz

Smile lazer ile gözlüklere veda edebilirsiniz

“Göz çizdirme” olarak adlandırılan lazer tedavi yöntemleri, artık gözün kornea tabakasını ileri düzeyde koruyarak gerçekleştirilebiliyor. Bu ileri teknolojilerden biri de SMILE Lazer. Dünyagöz Ataköy’den Doç. Dr. Alper Ağca, bu yeni tedavi yönteminin bir devrim olduğunu belirtirken, tedavi alanlarını ve avantajlarını da şu sözlerle açıklıyor: “Miyop ve astigmatta çok düşük ve çok yüksek derecelerde bile başarılı sonuçlar elde edebildiğimiz SMILE Lazer sayesinde, hastalarımız diğer tedavi yöntemlerinde yaşanan komplikasyonlardan da korunmuş̧ oluyor. Klasik lazer yöntemlerinde korneaya uygulanan geniş kesme işlemi, bu yöntemde uygulanmıyor. Göz bozukluğu korneada kapakçık (flap) açmadan düzeltiliyor. Hastalarımız bu tedavi yöntemiyle kapakçık oluşturulmasında ortaya çıkabilecek komplikasyonlardan da korunmuş̧ oluyorlar.”

 SMILE Lazer, LASIK ve LASEK lazer sistemlerinden sonra 3. nesil bir lazer teknolojisi. 

 Göz kuruluğu yaşamadan tedavi mümkün!

Yöntemin en önemli özelliklerinden birisinin de kuru göz açısından sağladığı avantaj olduğunu belirten Dünyagöz Ataköy’den Doç. Dr. Alper Ağca klasik yöntemlerin göz kuruluğuna sebep olduğunun altını çiziyor. SMILE yöntemindeyse, gözyaşı üretimini sağlayan sinir arkı korunduğundan, kuru gözlü hastalarda özellikle tercih ediliyor.

Darbelere karşı mekanik dayanıklılık

SMILE yöntemi kesinin küçük olması dolayısıyla, sportif kazalara karşı ekstra emniyet sağlıyor.  Aktif spor hayatı olanlar, özellikle dövüş sporlarıyla uğraşanlar da SMILE yöntemini tercih ediyorlar.

Eğer siz de lens ve gözlük kullanmaktan yorulduysanız, korneanız ince ve göz numaranız yüksekse, SMILE lazer tam size göre demektir. Daha iyi bir görüş̧ için; bir göz doktoruyla görüşebilir, detaylı tetkiklerin ardından tedavinizi planlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın