Sevde Çakır Özkemer kimdir?

Sanatta yeni bir akıma hazır olun...

Sevde Çakır Özkemer Bursa Uludağ Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği ve Tekstil Öğretmenliği bölümünü okurken özel sektörde tekstil bürolarında desinatörlük yaptı. Eğitimini bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda kadrolu olarak Teknoloji ve Tasarım-Görsel Sanatlar-Halk Oyunları Dersi Öğretmeni olarak eğitim hayatına başladı. Ayrıca İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi- Temel Eğitim Bölümünde özel öğrenci olarak, sanat dersleri almıştır. Kişisel gelişim kitaplarına, spritüel konulara ilgi duymuş, farklı yaşam koçları ile tanışma fırsatını bulmuş ve bazı derslere katılmıştır. Kısa bir süre yaşam koçluğu asistanlığı da yapan Sevde Çakır Özkemer bu çalışma sürecine ilave olarak; Bursa Tayyare Kültür Merkezi ve İstanbul Nişantaşı Mekan-Kar `da resim çalışmalarını sergilemiştir.

Sevde Çakır Özkemer “Sew”ginin Rengi adlı şiir kitabını 2019 yılında yayınladıktan sonra geçtiğimiz yılın Kasım ayında kitabı ile İstanbul Beylikdüzü Tüyap Kitap Fuarına katıldıktan sonra İstanbul Niş Art Gallery’de kitabındaki şiirleri resimleyerek sergilemiş ve imza günü düzenlemiştir. İkinci kitabının Slot Siteleri içeriğinin sanat kitabı olacağını vurgulayıcı nitelikte olan tanıtımında, bir programda alt yapısını kurduğu ve fon müziği eşliğinde şiirlerini kaydederek seslendirdiklerini, sergi günü katılımcılara kulaklıkla dinletmiş, çizilen resim, uygun fon müziği ve şiirin uyumunu bütünsel olarak inceletip, tablonun yorumunu sözel olarak açıklamış olup, sanata farklı bir yaklaşım getirmiştir.


Sevde Çakır Özkemer  hayat felsefesini “Yaşama değer katan kalpten kalbe geçen yolda ; gönül dostlarını buluşturan şiir, felsefe, müzik, dans ve resim armonisi ile sanata farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaç “ olarak ifade ederken halen Anadolu Lisesi’nde Görsel Sanatlar Öğretmenliğine devam etmekte olup, İstanbul Drama Sanat Akademisi Liderliği Eğitimi almaktadır.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın