Şehrin En Yeni Restoranı “The Souq İstanbul”

Şehrin En Yeni Restoranı “The Souq İstanbul”

Beyoğlu’ndaki The Souq İstanbul’un açılış töreninde konuşan Al Faisal Holding Kurucusu ve ARTIC Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Faisal Bin Qassim Al Thani, “Türkiye önemli bir Yatırım merkezidir” dedi. ARTIC Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeyh Mohammed Bin Faisal Al Thani, “İstanbul’da iki otel Yatırımıyla başladık. Marriott International ile İstanbul ve diğer şehirlere Daha Fazla Düşünce planlıyoruz. Türkiye sadece turizm için değil, pek çok alanda sunuyor ”dedi.

ARTIC Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Tarık el-Sayed, “The Souq İstanbul’un Sheraton İstanbul City Center’da açılmasıyla birlikte yatırım yapacağımız ve operasyonel verimliliğimiz artırmadaki taahhüdümüzü yansıtması anlamında Marriott ile Türkiye ve Arap ülkelerinde araştırmalarımızı genişleteceğiz. 2-3 yılda 8 otele ulaşmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin ekonomik yapısı ve Yatırımcılara Yatırım, Yatırım kararlarımızda önemli bir rol oynuyor “dedi.

The Souq İstanbul’un satın alacaklar listesi ile bu yılın iddialı arasında alacak olan  Sheraton İstanbul Şehir Merkezi Genel Müdürü Sinan Köseoğlu  “Sektörde 34 yıllık tecrübeye sahip Sous Şef Necati Tunuslu ve ekibinin yemek mirasına bağlı kalarak yeniden yorum yaptığı Türk klasik yemekleri Türk ve misafirlerimizin vazgeçilmezi olacak. Tuğlalı fırına Sahip çok az sayıda ÜST DÜZEY restorandan biri Olarak konumlandırılan Çarşısı İstanbul’un kendine özgü yemekleri Arasında enfes “Türk Pideleri” keşkek ile servis edilen “Türk usulü kuzu” yer aliyor. ettik Menüde AYRICA Osmanlı yetiştirilen miras kalan ettik Döneminde tr çok tüketilen içecek olan şerbetler ve gül, ebegümeci, limon, nar, şeftali, kakule,demirhindi ve aynada yapılan şerbetlerle yapılan farklı kokteyller yer alıyor.

 

Dekorasyonuyla otantik bir yemek deneyimi yaşatan The Souq İstanbul, “Geleneksel Türk Gecesi” eğlence tarzı ve restoranın girişinde yer alan keyifli mini çarşısı ile misafirlerini büyüleyecek. Restoranda yemeklerini keyifle yiyen misafirler yemeklerinde tattıkları baharatları bu çarşıdan temin edebilecek. Ayrıca The Souq İstanbul’daki deneyimlerinin hatırası olarak mini çarşıdan hediyelik eşya satın alabilirler.

Bir yanıt yazın