“Sahne Tozu Yutanlar”, yeni bölümünde tiyatro sahnelerinin deneyimli ve yetenekli iki ismi konuk etti

Zorlu PSM’nin sahne heyecanını paylaşan özel isimleri bir araya getirdiği Youtube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”, yeni bölümünde tiyatro sahnelerinin deneyimli ve yetenekli isimleri Gülçin Kültür Şahin ve Mustafa Kırantepe’yi bir araya getirdi.

“Sahne Tozu Yutanlar”, yeni bölümünde tiyatro sahnelerinin deneyimli ve yetenekli iki ismi konuk etti

Yeni formatlardaki dijital içerikleriyle seyircilere farklı deneyimler sunmayı sürdüren Zorlu PSM, “Sahne Tozu Yutanlar” programında, deneyimli isimlerin samimi sohbetleriyle sahnede olmanın ruhunu paylaşıyor.

“Tiyatro seyirciyle var olan bir sanat.”

Her hafta, sahne heyecanını paylaşan sanatçıların, hem birbirlerine merak ettiklerini sordukları hem de sahne tozu yutmanın kendileri için anlamını paylaştıkları Zorlu PSM’nin Youtube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”da bu hafta; tiyatro sahnesinin deneyimli isimleri Gülçin Kültür Şahin ve Mustafa Kırantepe keyifli sohbetleriyle kamera karşısına geçiyor.

İçinden geçtiğimiz süreçle birlikte tiyatro performanslarının askıya alınmasının kendileri için nasıl bir süreç yarattığını anlatan tecrübeli sanatçılar; tiyatronun geleceğine yönelik öngörülerinin yanı sıra dijital tiyatro izleme deneyimine dair fikirlerini de programda paylaştılar. Pandemide en büyük özleminin sahnede olmak olduğunu ifade eden Gülçin Kültür Şahin; “Sahnede olmaya dair büyük bir açlık içerisindeyiz aslında, bu süreçle birlikte daha da farkına varabildik bu tutkunun. Seyirciyle etkileşim kurmanın ve her oyunda yaşanan o heyecanın yanı sıra yaratım süreçlerinin ve oyuna hazırlandığımız provaların bile büyük özlemini yaşıyorum.” sözleriyle sahnede olmaya duyduğu özlemi ifade etti.

Tiyatronun dijitale taşınmasına yönelik fikirlerini de paylaşan deneyimli isimlerden Mustafa Kırantepe, “Ben seyircilerin de sahnede canlı bir oyun izlemeye büyük bir hasretleri olduğunu düşünüyorum. Dijital bir alternatif olarak içinden geçtiğimiz süreçte seyirciyle bizleri buluşturdu ancak sahneler yeniden açıldığı zaman seyircilerin de tiyatro salonlarını eski ihtişamı ile dolduracağına inanıyorum ben. Tiyatro seyirciyle var olan bir sanat dalı. Dijitalde seyircinin sesini nefesini hissetmeden gerçekleştirmek hem bizim hem seyircinin alıştığı tiyatro deneyiminden oldukça uzak kaldı ne yazık ki.” ifadelerini kullandı.

Gülçin Kültür Şahin ve Mustafa Kırantepe’nin sahne anılarını paylaştıkları keyifli ve bir o kadar da içten sohbetini izleyebileceğiniz “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünü Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın