Sahibinden vizyona girmemiş sıfır kilometre sinema filmi

Satış ilanı hedefini buldu!...

Tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgını sonrasında sinema sektörü büyük bir darbe aldı. Pandemi dönemi ve normalleşme sürecinin başlamasına rağmen henüz sinemaların daha açılmamış olmasından dolayı bir çok sinema filmi vizyona giremedi.

Türkiye’de bir ilk yaşandı

27 Kasım tarihinde vizyona girmesi planlanan yönetmenliğini Yunus Sevik’in yaptığı başlıca rollerini Melisa Seda, Nevin Efe, Rumeysa Sarıaslan, Zafer Kora, Erdal Ayna gibi isimlerin yaptığı içeriğinde gizem, dram, gerilim ve suç unsurları barındıran “Korku Takvimi” adlı sinema filmi internet üzerinden satış yapan bir sitede satılığa çıkarılmasının ardından bir çok kişinin ilgi odağı oldu.

Yönetmen Yunus Sevik “satış ilanımızda mizah ve ironi vardı”.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan yönetmen Yunus Sevik “ Filmi sektörde yaşanan zorlukları mizahi bir dille göstermek için satılığa çıkardığını, ilan içeriğinde ironi bulunduğunu ve bu sayede aslında hedeflerine ulaştıklarını” ifade etti. Vizyona girmeden satılığa çıkarılan bir sinema filmin vizyonda ne kadar seyirci toplayacağı büyük merak konusu olmaya başladı.

FİLMİN KONUSU

Kimsesiz büyüyen Hülya’nın en büyük hayali ünlü bir oyuncu olmaktır. Ve bir gün beklediği başrol teklifi gelir. Fakat bilmiyordur ki o başrolü oynamayacak, hayat onunla acımasız bir şekilde oynayacaktır. Yakın arkadaşı Ebru ve rol arkadaşı Tahir ile film setine giderken karşılaştıkları talihsiz kazayla başlayan serüven, aslında en masum olay olacaktır.
Çekimlerin başladığı, hayallerine ulaştığı günün gecesi bilmediği ve anlam veremediği olaylarla karşılaşır. Kâbuslarındaki adam gerçekte kimdir? Ölmüş olan ailesi Hülya’dan ne ister? Ve cevabını bilmediği birçok soruyu çözmeye çalışırken kendisini kördüğümün

Bir yanıt yazın