Restoran dünyasının devi Novikov Grup, Türkiye’de büyümeye devam ediyor.

Restoran dünyasının devi Novikov Grup, Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor. “Novikov Bodrum”un ardından “Novikov Italy” restoranı da ilk kez Yalıkavak Marina’da açılıyor

Restoran dünyasının devi Novikov Grup, Türkiye’de büyümeye devam ediyor.

Dünyaca ünlü iş adamı ve Rusya’nın ilk uluslararası alanda başarılı restoran işletmecisi Arkadiy Novikov tarafından kurulan Novikov Grubu’nun köklerini temel alan Novikov Bodrum, “2020 En İyi Uluslararası Marina” ödüllü Yalıkavak Marina’da yeniden açıldı. “Novikov  Italy” de, akdeniz gastronomik deneyimi yaşamak isteyen misafirlerini “Yalıkavak Marina’nın  bir başka ucunda bekliyor.

Novikov Italy, ünlü restorancılar Arkadiy Novikov (Novikov Grubu) ve Anton Pinskiy (Pinskiy & Co) işbirliğinde  bu sezon ilk kez Yalıkavak Marina’da açıldı.

Arkadiy Novikov’un Anton Pinskiy ile birlikte Rusya’da ve yurtdışında açtığı bir dizi ünlü ve popüler restoranları bulunuyor. Bunlar arasında en dikkat çekenler ise Avocado Queen, №13 restoran, Medusa Asian Kitchen Bar, Lotus Room ve Novikov Bodrum.

İtalya, İngiltere ve ABD gibi birçok ülkede restoranlar açan Novikov Grubu yeni projeler üreterek restoranlarında farklı konseptler işlemeye ve misafirlerine benzersiz deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Miami, Moskova, Londra, İbiza, Sardinya Adası, Doha gibi dünyanın en önemli lokasyonlarında bulunan “Novikov” ilk asya konseptli restoranını, Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yaz Yalıkavak Marina’da açmayı tercih etmişti. Bu sezon da gördüğü büyük ilgi üzerine Novikov Bodrum  ile birlikte Novikov Italy de Yalıkavak Marina’nın  bir başka ucunda Ada Bölgesinin başlangıcında denize yakın ilk restoran olarak  yerini alıyor. 

 Bodrum’da Yalıkavak Marina’nın restoran işletmeciliği için en umut verici yerlerden biri olduğunu ileten Novikov Gurubu kurucusu Arkadiy Novikov; “Geçtiğimiz yıl asya konseptli restoranımız Novikov Bodrum’u Yalıkavak Marina’da açmamız büyük bir başarıydı ve bizi de çok mutlu etti. 2021 yazında, portföyümüzü genişletmeye ve iki işletmemizi daha Yalıkavak Marina’da açmaya karar verdik. Biri İtalyan mutfağı ile Londra’da büyük bir başarı elde eden konseptimiz “Novikov Italy”. İkincisi ise Novikov Bodrum restoranın çatısında, ilk kez bir helikopter pistinde bir bar olması. Dünyanın her yerinden turistlerin geldiği Yalıkavak Marina’da  bu konseptlerimizin çok popüler olacağını düşünüyorum ”dedi.

Novikov Restoranları’nın Brand Chef’i Clifton Ian Muil, hem Novikov Bodrum hem Novikov Italy restoranında  tüm sezon boyunca Bodrumlu misafirleri ile birlikte olacak. Novikov Italy’e ayrıca sezon boyunca İtalyan Şef  Fabrizio  Tumminello destek olacak.

Tüm Novikov Restaurant&Bar’ların aynı imza lezzet kalitesine sahip Novikov Italy, menüsünde, İtalya’nın eşsiz, leziz tariflerini ve kendine has spesiyallerini barındırıyor. Farklı lezzetlere sahip olan İtalyan mutfağı tüm damak tatlarına hitap etmeyi başarıyor.

 Novikov Italy’nin imza tabakları arasında; “Kızıl Akdeniz Karides ve Limon Soslu Carpaccio, “Fırında Patlıcan Parmagianna”, “Yoğurt Soslu İskoç Somon Tartarı”, “Nar,Bıldırcın Yumurtası” ve “Avokado ve Datterino Sicilyalı Kral Yengeç Salatası” yer alıyor.

Kokteyller konusunda Novikov Grubu açıldığı lokasyonlarda bulunan lezzetlere göre her mekana kendi menüsünü ve kokteyllerini yapma konusunda özgürlük tanıyor. Bu lezzetler arasında da çeşit çeşit çayları da deneyimlemek mümkün.

Türkiye’nin lüks yaşam ve yat turizminin marka elçisi olan Yalıkavak Marina’nın tam kalbinde, Novikov Italy gerekli tüm dezenfeksiyon ve önlemlerini alarak müşterilerine güvenli ve sağlıklı bir servis sunacak.

Bir yanıt yazın