Rana Türkyılmaz, Melek isimli yeni teklisini dinleyiciler ile buluşturdu.

Rana Türkyılmaz, güçlü vokali ve genç yaşıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı...

Rana Türkyılmaz, Melek isimli yeni teklisini dinleyiciler ile buluşturdu.
Türk rock müziğindeki kadın vokal eksiğini dolduracak olan genç sanatçı Rana Türkyılmaz, Melek isimli yeni teklisini dinleyiciler ile buluşturdu.
Rana Türkyılmaz, güçlü sesi ve performansı ile dikkat çekerken aynı zamanda 17 yaşındaki bir genç sanatçı olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve  ilk olarak sosyal medyadan yaptığı cover şarkılardaki performansı ile dikkat çekmiş ve geniş bir kitle oluşturarak kariyerinde emin adımlarla çalışmalarına devam etmektedir
İlk teklisi Alamet ile başarı yakalayan ve önemli listelere de girerek beğeni toplayan sanatçı, ikinci teklisi Melek’i kısa bir süre önce yayınladı. Rana Türkyılmaz, Melek şarkısının söz ve müziğine Haktan Kabahel ile birlikte imza atarak düzenlemesinde Sezer Dinç ile çalıştı.
Rana Türkyılmaz, Melek isimli şarkısı ile ilgili duygularını ise şu şekilde ifade ediyor:” Bir gün bir arkadaşımla sahilde otururken o gitarını çalmaya başladı ve ben de Melek’ten ilk cümleleri fısıldamaya başladım. Tutsak ve Melek kelimelerinden ortaya çıkan bu şarkı tamamen spontane gelişti ve  söz beste yazımı doğaçlama oldu. 10 dakika içerisinde Melek bitmişti. Sezer Dinç’in düzenlemesi ile ise son halini aldı. İmkansızlık, çaresizlik ve biraz da hüzün barındırıyor Melek.”
Rana Türkyılmaz’ın Melek isimli yeni şarkısı, ETL Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Bir yanıt yazın