Prof. Dr. Gülşen Tükenmez Demirci kimdir?

Prof. Dr. Gülşen Tükenmez Demirci kimdir?

Prof. Dr. Gülşen Tükenmez Demirci kimdir?

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Prof. Dr. Gülşen Tükenmez Demirci orta öğrenimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2000 yılında da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Prof. Dr. Gülşen Tükenmez Demirci mezuniyetinin ardından 2000-2004 yılları arasında Deri ve Zührevi hastalıkları eğitimini Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde tamamladı.

Meslek hayatına Özel Umut Hastanesi, İstanbul Başkent Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde Dermatoloji uzmanı olarak çalıştım. Başkent Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda 7 yıl, Acıbadem Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalında 4,5 yıl öğretim görevlisi kadrolarında yer alan Prof. Dr. Gülşen Tükenmez Demirci 2016 yılında Doçent, 2021 yılında Profesör ünvanı almıştır.

Akademik çalışmalarıma İstanbul Aydın Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalın’da devam etmekteyim. Genel Dermatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi yanında Estetik Dermatolojik uygulamalar ile de ilgilenmekteyim.

Bir yanıt yazın