Pelin, alternatif tınılı ve İngilizce olan ilk tekli “Deserts”

Pelin, alternatif tınılı ve İngilizce olan ilk tekli “Deserts”

Müziğin eğitiminden gelen ve Opera anlamında pek çok başarıyı geride bırakan; bu bağlamda MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera bölümünü bölüm birincisi olarak tamamlayıp pek çok Opera eserinde yer almaya devam eden genç müzisyen Pelin, alternatif tınılı ve İngilizce olan ilk teklisi “Deserts”ü dinleyicilerle buluşturdu.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Pelin (Pelin Ölüç) imzası taşıyan teklinin mix-mastering işlemlerini ve prodüktör ortaklığını Duran Tokluca üstlendi.

Pelin, ilk teklisi “Deserts”ü şu sözlerle anlatıyor:

“Deserts, nasıl görmek isterseniz öyle bir şarkı. Aşk, arkadaşlık, varoluş, inanç… Şarkının ilhamı ise Paulo Coelho’nun Simyacı kitabından. Santiago’nun asla kaybolmayan umuduna, güvenine farklı bir açıdan bakmak istedim. Eğitimini klasik müzik üzerine tamamlamış biri olarak, bir yandan prodüksiyon öğrenirken bir yandan kafamın içinde duyduğumu somutlaştırmaya çalışmak, kendime meydan okuduğum bir süreçti. Kompoziyon genel olarak hem sözlerle hem müzikle bir yolculuğu anlatıyor. Duygu geçişleri, kopuşlar ve başlangıçlar. Bittiğinde yolculuğunuzu da tamamlamış oluyorsunuz. Türkiye’de İngilizce şarkı yazmak bir risk belki ama ben kendimi bu dilde daha iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın