Payitaht Abdülhamid’de Mason Paşa ortaya çıkıyor

Payitaht Adülhamid dizisinde sokak hayvanlarına dikkat çekilecek!

Payitaht Abdülhamid’de Mason Paşa ortaya çıkıyor

TRT1 ekranlarında yayınlanan, Cuma akşamları izleyicileri ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid, yeni bölümüyle yine çok konuşulacak gelişmeleri ekrana getirecek.

Payitaht Adülhamid dizisinde sokak hayvanlarına dikkat çekilecek!

Her bölümü merakla beklenen dizinin bu hafta yayınlanacak olan yeni bölümünde; Sultan Abdülhamid’in sokak hayvanları konusundaki hassasiyetine dikkat çeken bir sahne yer alacak. Dizide, Osmanlı Devleti’nde büyük önem verilen ve Sultan Abdülhamid’in tarihte de bilindiği üzere hem kendi baktığı, hem de sokak hayvanları konusunda hassasiyeti ve sevgisi anlatılacak.

Payitaht’ta bulunan sokak hayvanlarına bir cani tarafından eziyet edildiği haberi getirilir. Hayvanların tutsak edilerek türlü eziyetlere maruz bırakıldığını öğrenen Abdülhamid, masum hayvanları özgürlüklerine kavuşturmak için bizzat kendisi hareke geçer. Ve sonrasında Saraya küçük bir misafir katılır.

Günümüzde de yaşanan ve sıkça tartışılan konunun tarihten günümüze taşınacağı bölüm, bu Cuma akşamı ekranlara gelecek.

Payitaht Abdülhamid’in yeni bölümünde neler olacak:

Abdülhamid Hechler’i ortaya çıkararak masonlara darbe vurmuştur. Abdülhamid’in sıradaki planı masonların büyük loca olmaları için toplanmalarını engellemektir. Abdülhamid’in şüphesi sadece Zülüflü üzerinde değildir. Ahmet Paşa da şüphe duyulan paşalar arasına eklenir. Başmabeyinci Tahsin Paşa kendi yöntemleri ile mason paşayı bulmaya çalışır. Zakaryan’ların Artin’in peşine düşüp öldürmeleri Eşref Aziz’i düşündürür. Zakaryan’ın hâkim olduğu yerleri ve planlarını öğrenmeye kararlıdır. Zakaryan’ın mekânlarını inceleyen Eşref Aziz bambaşka bir dünya ile karşılaşır. Onların kurduğu oyunların içine kendisi de dâhil olur.

Bidar haremdeki tedbirleri iyice arttırır. Meziyet hiç istemese de Abdülkadir’den uzaklaşmak zorunda kalır. Abdülkadir bunun sorumlusu olarak gördüğü annesiyle karşı karşıya gelir. Bidar bir türlü ispat edemese de Fatma’nın hain olduğundan emindir. Onun oyununu bozmak, niyetini öğrenmek için uğraşır. Fatma’ya nihayet beklediği haber gelir. Artık babasına itibarını geri kazandıracak, amcası Abdülhamid’i de zora sokabilecektir. Ancak Fatma istediği delillere ulaşabilmek için Bidar’ı atlatmak zorundadır. Bu da hiç kolay değildir. Aliye’nin ise planı başkadır. Bidar’ın öldürüldüğünü gördüğü kabusu gerçek mi olacaktır?  Abdülhamid aradığı Mason Paşa’yı sonunda öğrenebilecek midir?

Bir yanıt yazın