Özel tiyatrolara devlet desteği geliyor

Özel tiyatrocuların uzun süredir beklediği müjdeli haber nihayet açıklandı...

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bugün yapılan yazılı bir açıklama ile özel tiyatrolara verilen destek için başvuruların 1 Temmuz tarihinde başlayarak 31 Temmuz tarihine kadar devam edileceği ve başvuruların e-Devlet üzerinden online yapılacağı duyuruldu.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında en çok etkilenen sektörlerden biri olan özel tiyatrolar için bakanlık tarafından daha önceki yıllarda verilen destek miktarı ve üst limit rakamlarında ciddi artışlar yapıldığı açıklandı.

YÖNETMELİK DEĞİŞTİ

Yönetmelikte yapılan değişiklikler sonucunda özel tiyatroların kurumsallaşmaları ve profesyonelleşmeye teşvik edilerek, kalitenin artması sağlanarak izleyicilerin daha kaliteli yapımlar izlemesi hedefleniyor. Ayrıca bu sektöre bağlı olarak sanatçı kimlik kartı sahiplerine istekleri doğrultusunda destekler yapılacak.

ÜST LİMİT İKİ KATINA ÇIKARILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı pandemi süresince etkilenen özel tiyatrolar için bu yıl yapılacak yardımlarda üst limiti iki kat oranında arttırırken normal limitlerde müracaat edenler içinde %70 oranında yardım rakamında artış sağlanacak.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın