Onur Akay’dan iki albüm sürprizi

Onur Akay’ın 90’lı yıllardaki iki albümü tüm dijital platformlarda yayınlandı

Onur Akay’dan iki albüm sürprizi

Onur Akay’ın 90’lı yıllardaki iki albümü tüm dijital platformlarda yayınlandı. Altın Plak ödüllü ünlü ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay’ın 90’larda çıkan ve 400 bin gibi büyük bir satış grafiği elde eden “İstanbul Ağlıyor” isimli albümü, 27 sene sonra tüm dijital platformlarda yayınlandı. O dönem albüme ismini veren İstanbul Ağlıyor isimli şarkı, listelerde birinci sıraya yerleşmişti. Akay, albümde Türk sanat müziğinin sevilen eserlerini de yorumlamış ve dönemin en ünlü televizyon şovlarında seslendirmişti.

KAL BU GECE’YE CEVAP! “BU GECE KALIYORUM”

 

90’lı yıllarda Mahallenin Muhtarları isimli dizide de rol alan Onur Akay’ın, kendi bestesinin adını taşıyan “Bu Gece Kalıyorum” isimli albümü ise hem dizide, hem de gerçek hayatta piyasaya çıkmıştı. Albüm sürprizlerini sosyal medya adresinden sevenlerine duyuran Akay, “İstanbul Ağlıyor ve Bu Gece Kalıyorum isimli albümlerim, seneler sonra tüm dijital platformlarda yayınlandı. İstanbul Ağlıyor’un klibi 90’larda tüm müzik kanallarında yayınlanmış ve listelerde ilk sıraya çıkmıştı.

Bu Gece Kalıyorum isimli şarkımı ise Kal Bu Gece isimli şarkıya cevaben bestelemiştim. Bu Gece Kalıyorum isimli albümüm ise hem gerçek hayatta, hem de benim de rol aldığım ve tüm Türkiye’nin izlediği Mahallenin Muhtarları isimli dizide piyasaya çıkmış, dizi müziği olarak da kullanılmıştı.” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda single çalışmaları yapan Onur Akay, en son ünlü assolistlerden Ayşe Mine ile “Yakalım Gemileri” isimli eseri düet yapmış ve klip çekmişti. Türkiye’nin müzik eleştirmenlerinden de tam not alan şarkı ile Akay ve Mine Altın Plak Ödülü’ne layık görülmüştü.

YAZARLIĞI İSE TÜRKİYE GÜNDEMİNDE!

“Görmeden Sevmek” isimli şiir, anı ve röportaj kitabı 100 bin satış rakamına ulaşınca, 2022 yılında Altın Kalem’le ödüllendirilen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 2023 yılı Ocak ayında ise 50 yıldır yayın hayatını sürdüren ANA isimli kültür sanat dergisi tarafından, 30. sahne yılı anısına Altın Mikrofon’la ödüllendirilmişti. Akay, son yıllarda ise Türkiye’nin magazin gündemine yön veren magazin yazılarıyla da dikkat çekti.

Bir yanıt yazın