Olgun Portakal’a Altın Portal ödülü

Üçüncü sezonunda Olgun Portakal oyununa anlamlı ödül.

Down sendromlu çocuklar yararına her yıl düzenlenen Altın Portal Ödüllerinde bu yıl en iyi tiyatro oyunu ödülü “Olgun Portakal” oyununa verildi.

Gecenin sunuculuğunu Ece Gürsel’in üstlendiği ödül törenine sanat ve iş dünyasının tanınmış simaları katıldı. Gecede down sendromlu çocukların hazırladığı müzik şöleni büyük alkış.

Gecede ayrıca bu yılın en iyi tiyatro oyunu ödülü Tiyatroname Esatgil oyuncuların sergilediği ve başlıca rollerini Nami Esatgil, Deniz Salman, Kalust Şalcıoğlu, Efsana Geçen, Murat Parasayar, İpek Tanrıyar ve Sibel Gökçe’nin paylaştığı Olgun Portakal adlı tiyatro oyununa verildi.

Ödül töreni sonrası magazinname okurlarına açıklama yapan Nami Esatgil “geçtiğimiz günlerde sanat hayatının 40’ıncı yılında Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivalinde Kristal Çınar ödülünden sonra böyle bir sosyal sorumluluk projesinde Olgun Portakal oyunu ile ödül almaktan gurur duyduğunu , bu ödülü tüm ekibi adına aldığını ve her zaman bu tarz sosyal sorumluluk projelerine destek vermekten kendi ve çalışma arkadaşları adına gurur duyduğunu” ifade etti.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir