“Öğretmene hizmet bu ülkeye yapılabilecek en büyük hizmettir”

    “Öğretmene hizmet bu ülkeye yapılabilecek en büyük hizmettir”

Büyükçekmece Belediyesi’nce geleneksel hale getirilen ancak pandemi nedeniyle son 3 yıldır ara verilen Öğretmenler Günü Balosu bu yılda binlerce öğretmenin katımıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Baloya katılan öğretmenleri kapıda karşılayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, davete katılımları için teşekkür etti. Geceye eşleri ile birlikte katılan öğretmenler hem gönüllerince eğlendi hem de birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

En genç ve en kıdemli öğretmene plaket verildi

Gecede sahne alan sevilen sanatçı Fettah Can’ın muhteşem konseriyle coşku daha da arttı. Baloda Büyükçekmece’de görev yapan en genç öğretmen Betül Suyubelli ve en kıdemli öğretmen Gül Burgucu’ya Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından plaket takdim edildi. Başkan Akgün, Köy Enstitüleri mezunu 89 yaşındaki emekli öğretmen Müzekker Özçelik’e de çiçek takdim etti. Büyükçekmeceli emekli öğretmenler de eğitime katkılarından dolayı Başkan Akgün’e teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

“Eğitime hizmet etmek bu memlekete yapılabilecek en büyük hizmettir”

Gecede konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, birkaç gün sonra Cumhuriyetin 100’yılına şan ve şerefle gireceğimizi hatırlatarak şöyle konuştu: “Cumhuriyeti bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Eğitime hizmet etmek bu memlekete yapılabilecek en büyük hizmettir. Öğretmene hizmet etmek bu ülkeye yapılabilecek en büyük hizmettir. Eğer öğretmenlerimizi iyi şartlara taşırsak, öğretmenimizi polis ve subay gibi özel kanunla donatırsak, öğretmenimizin ekonomik şartlarını daha da iyileştirebilirsek, onu en üst sınıfa taşıyabilirsek, o öğretmenlerde memleketimizin ülkemizin geleceğini şekillendirirler. Çocukları çok daha iyi şartlarda eğitebilirler.”

Öğretmenevi müjdesi

Eğitime hizmeti çok kutsal bir hizmet olarak gördüğünü kaydeden başkan Akgün,  Büyükçekmece’ye kreş, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 38 okul kazandırdıklarını belirterek “2023 yılı çok önemli bir yıl. Cumhuriyetin 100’üncü yılını dolduruyoruz. Yeni ufuklara gideceğiz ama bizim de eğitimde yeni hizmetlere başlayacağız. Özellikle de kreş ve anaokulları yapacağız. Mutlaka kapatılan öğretmen evimizin yerine daha geniş bir yere maksimum 2 katlı öğretmenlerimize yakışır, kütüphanesiyle, lokantasıyla güzel bir öğretmen evini yapmayı da inşallah Allah önümüzdeki yıl bize nasip edecektir” diye konuştu

#Büyükçekmece Belediyesi #Belediye #Haber #Gündem #Yaşam #Yerel #İstanbul #Haberler #Sondakika #Gazete

Bir yanıt yazın