Murat Dalkılıç’ın ‘Afeta’sı

Murat Dalkılıç üç yıllık aradan sonra yeni albümü ile müzikseverlerin karşısına çıktı.

Üç yıl aradan sonra Türk Pop Müziğinin başarılı ismi Murat Dalkılıç,‘Afeta’ ismini verdiği yepyeni albümüyle müzikseverlerle buluşuyor. Murat Dalkılıç’ın yeni albümü 10 şarkı ve 1 versiyondan oluşurken bu albümde 6 şarkının söz ve müziğine kendisi imza attı.

Afeta adlı albüm için Ara Akan, Caner Yemez, Ersay Üner ve Oytun Karanacak söz ve besteleriyle, Ara Akan, Squst, Öğünç Başara, Miraç Kutlu, Caner Güneysu, Özgür Abbak, Ara Akan ve Squst ise aranjeleriyle dinleyicilere eşsiz bir müzik ziyafeti sunuyor.

Afeta adlı albümde birbirinden iddialı parçalar yer alırken albümün en dikkat çeken parçalarından biri de Murat Dalkılıç’ın Hande Erçel’e yazdığı ‘Müjgan’ oldu. ‘Müjgan’ı ilk kez Harbiye Açıkhava Konserinde seslendiren Dalkılıç, dinleyicilerden tam not aldı.
Afeta adlı albümün ilk video klibi ise söz ve müziği Ersay Üner, aranjesi Öğünç Başara imzalı ‘Kim Kafa Tutabilmiş Aşka’ şarkısına çeken Dalkılıç, klipte oyunculuk performansı ile göz doldurdu..

Murat Dalkılıç’ın ‘Afeta’ isimli yeni albümü Poll Production by Polat Yağcı etiketiyle 22 Kasım Cuma günü (bugün) tüm dijital platformlar ve müzik marketlerde.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın