La Mer “Denizin İyileştirici Gücü” sergisi özel buluşması

Denizlerden aldığı sonsuz ilhamı 4 Vizyoner fotoğrafçı ile bir araya getiren La Mer, 212 Photography Istanbul’da yer alan “Denizin İyileştirici Gücü” isimli sergi kapsamında özel bir buluşma gerçekleştirdi.

La Mer “Denizin İyileştirici Gücü” sergisi özel buluşması

İlhamını denizin iyileştirici gücünden alan lüks cilt bakım markası La Mer, bu sene ortak dili fotoğraf olan 212 Photography Istanbul ile bir araya gelerek dört vizyoner fotoğraf sanatçısı ile denizin farklı anlarını yansıtan bu eserlerin oluşmasına öncülük etti. İlk kez, Türkiye’de lokal olarak fotoğraf sanatı üzerinden, disiplinlerarası bir diyalog ortamı sunan 212 Photography Istanbul ile bir araya gelen “Denizin İyileştirici Gücü” Sergisi için 13 Ekim Perşembe günü Akaretler Sıraevleri No:15’te VIP bir buluşma gerçekleştirildi. Bu özel buluşmaya Estée Lauder Türkiye Genel Müdürü İpek Ersavaş’ın yanı sıra, Bige Önal, Seda Domaniç, Melis Ağazat, Ezgi Apa, Mihre Mutlu, Ece Zaim, Batya Kebudi, Hande Tokmak, Daphne Behar, Melodi Elbirliler Türkmen gibi isimler katıldı.

 

“Denizin İyileştirici Gücü”

 

Deniz, La Mer’in hikayesinin başladığı ve açılmaya devam ettiği yer, sınırsız olasılık ve sonsuz ilham kaynağı…

 

İyileştirici enerjiye sahip maviliklerin yarattığı sonsuz ilham kaynağının gücünü ve görkemini yakalamak için La Mer, dört vizyoner fotoğrafçı ile bir araya geldi. Bu seçkide sınırsız olasılık ve sonsuz ilham kaynağı şeklinde konumlandırılan denizler, La Mer’in hikayesinin başladığı ve büyüyerek devam ettiği yer olarak karşımıza çıkıyor. 212 Photography Istanbul kapsamında dört farklı bakış açısı sunan ve yeni ifade derinliklerine hayat veren sanatsal mercekleri ile dalgalar yaratan bu sanatçıların denizin iyileştirici gücünü yansıttığı eserleri  6-16 Ekim tarihleri arasında Akaretler Sıravevler No: 15’de sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

 

Adı moda dünyasında çoğunlukla deniz kenarında yaptığı çekimlerindeki kesinlik ve doğal yaklaşım ile anılan Josh Olins; dünya çapında yakaladığı dinamik sörf ve lifestyle fotoğrafları ile tanınan Todd Glaser; Karayipler’in günlük hayatına olan ilgisi ve gözlemiyle öne çıkan ve denizlerdeki kirliliğe dikkat çekmek üzere çalışmalar yürüten One Drop In The Ocean’ın kurucularından Nadia Huggins; insan, insan yapımı objeler ve doğa ilişkisinin öne çıktığı çalışmalarıyla dikkat çeken natürmort ve moda fotoğrafçısı Victoria Zschommler ile denizin farklı anları, farklı bakış açılarıyla bir araya geliyor. Gizeminini ve gücünü derinliklerden alan deniz, her daim değişerek sonsuza kadar yeni kalıyor.

 

Bir yanıt yazın