“Komik Para” geliyor

28 Haziran Cuma günü akşamı saat 20:30’da Profilo Kültür Merkezinde sergilenecek oyun tiyatroseverleri bekliyor.

Öyle bir tiyatro ekibi düşünün ki, hiç biri profesyonel tiyatrocu değil. Hepsi farklı bir mesleği olan tiyatro aşığından oluşan bir grup. Meslekleri bankacı, mühendis, öğrenci ve öğretmen. Ama hepsinin ortak noktası tiyatro olunca ortaya müthiş bir ekip çıkıyor. İş hayatlarından sonra kendi hayalleri peşinde koşan amatör bir ekipten muhteşem tiyatro oyunu.

Evet Komik Para adlı oyunu haber olarak yapmak isterken yaptığım küçük bir araştırmadan yola çıktığımda sadece bu düşüncelerini gerçekleştiren tiyatro aşıklarını haber yapmamak olmazdı.

Ray Cooney’in yazdığı, yönetmenliğini aynı zamanda usta bir oyuncu olan Ümmühan Kıldiş’in yaptığı, Ayşegül Demirlioğlu, Burçin Özkartal, Gamze Umaz, Gaye Kılıç, Mustafa Atamer, Mustafa Kaplan, Ramazan Ekinci, Serkan Sanlı ve Tolga Oyanay’ın başrollerini üstlendiği Kara Para adlı oyun “Muhasebeci olarak çalışan Henry, metroda eve dönerken çantasını yanlışlıkla aynı olan başka bir çanta ile karıştırır. Çantayı açtığında 735 bin poundla karşılaşan Henry hemen o akşam yurt dışına kaçma planı yapar. Fakat arkadaşlarının o akşam eve gelmesiyle hepsi durumu öğrenir ve plana dahil olur. Fakat dedektiflerin eve gelmesiyle işler iyice sarpa sarar. Çünkü çantanın asıl sahibi öldürülür ve nehre atılan çantada ise Henry Perkins’in bilgileri bulunur. Bakalım işin içinden nasıl çıkacaklar.” anlatıyor.

28 Haziran Cuma günü akşamı saat 20:30’da Profilo Kültür Merkezinde sergilenecek oyun tiyatroseverleri bekliyor.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir