Kerem Yeğinboy’a Hülya Avşar’dan full destek!

Kerem Yeğinboy'un "Yalanlar İçinde" adlı şarkısının klibinde Hülya Avşar rol aldı...

Alternatif müziğin taze isimlerinden Kerem Yeğinboy, sözü müziği kendisine ait ‘Yalanlar İçinde’ şarkısını Avrupa Müzik markasıyla yayımladı. Son yıllarda beğendiği genç müzisyenlere destek veren Hülya Avşar, Kemal Başbuğ’un yönetmenliğinde çekilen video klipte rol aldı. Bir kadının değişik ruh hallerinin anlatıldığı video klipte Avşar, oyunculuk gücüyle göz doldurdu.

Rock müziğin geleneksel ve melodik yapısının kullanıldığı ‘Yalanlar İçinde’ de Kerem Yeğinboy sade ve hisli  vokali son yıllarda alternatif dünyanın önemli isimlerinden biri olacağının sinyallerini verdi.

Kerem Yeğinboy kimdir?

1991 İzmir, Karşıyaka doğumlu olan Kerem Yeğinboy, müziğe 13 yaşında elektro-gitar çalarak başladı. İlk gitara başladığından beri Rock ve Metal müziğe ilgi duyuyordu. Gitar çalmaya başladıktan 3 ay sonra kendi Metal ve Rock bestelerini yapmaya başladı. Lise yıllarında ensturmantel besteler  yaparken üniversite yıllarında Türkçe ve İngilizce söz yazmaya başladı.

Üniversite çağlarında Rock müziğin  yanında folk ve indie müziğe duyduğu ilgi sayesinde akustik ve bas gitar da çalmaya başladı. İngilterede’ki lisans ve yüksek lisans eğitiminin ardından yıllardır biriktirdiği parçalarını Türkiye’deki dinleyiciler ile paylaşmak üzere ilk adımını attı.

Yalanlar İçinde

Söz – Müzik : Kerem Yeğinboy

Prodüksiyon : Ömer Kapancıoğulları

Arka Vokal : Nitsa Kapancıoğulları

İlüstrasyon : Gökberk Kaya

Klip : Kemal Başbuğ

Oyuncu : Hülya Avşar

Yalanlar İçinde

Hayat bir meşgale

Oyunlar içinde

Yolculuk uzun

Uçsuz bir çizgide

Çok mu ayıp

Sevilmek istemek

Hiç bilemezdim ki

Yalanlar içinde

Boş bir kağıt aldım,

İçin doldurdum

Hayal ettiklerim

Kimseleri takmadı

Çok mu ayıp

Sevilmek istemek

Öğrendim ki

Yalanlar içinde

Çocukluk günlerim

Benimle oynadı

Hayal ettiklerim

Kimselere tapmadı

Çok mu ayıp

Çocukluk istemek

Hiç bilemezdim ki

Yalanlar içinde

 

Bir yanıt yazın