Kemal Başar, Üstün Akmen ödülleri jürisini, Üstün Akmen isminin saygınlığını korumaya davet etti

Kemal Başar, Üstün Akmen ödülleri jürisini, Üstün Akmen isminin saygınlığını korumaya davet etti

Üstün Akmen Ödülleri’nde Özel Ödül almışım, teşekkür ederim; ama gerekçesini öğrenmem gerekir. Gerekçe her işte mutlaka olması gereken emek, çaba falansa, bu yaş ve tecrübede her ödülü kabul edemiyorum. Nitelikle ilgiliyse, o zaman mutlu oluyorum.

Eğer tiyatrodan anlıyorsam, yaş ortalaması 24 olan 3 oyuncusunun harikalar yarattığı ve sezona bu açıdan damga vuran Söz Veriyorum’un oyuncularının bu oldukça kalabalık ve hepsine kalpten başarı dilediğim gençlerle dolu aday listesi içinde yer almamasının başka düşükçe gerekçelerinin olması gerekir.

Üstün Akmen birlikte uzun zaman geçirdiğim, çok şey paylaştığım dostumdur, adı benim için çok kıymetlidir. Onun için sahip çıkmak hakkımdır. Ben sinsilik, hile, dolap bilmem, işte böyle pattadanak… Çok işim var, zamanım değerli, o yüzden hızlıca halledip geçiveririm. Hala tanımadınız mı?

Kaliteli, tutkulu, mesleğe saygılı, ne yaptığını bilen gençler geleceğimizdir. Ben ödülümü belki de törende 3’e bölüp bu gençlere vereceğim. Bakarız, erenlerin sağı solu belli olmaz.

Göreceğiz, işte bu sebeplerle bir türlü saygın olamayan ödüllerin jürisinden bu sene adaletsizliğe dayanamayarak yine kimler ayrılacak, kimler sabit kalacak.

Sabitler; adaletli olunuz, bilgi ve donanımınızı tiyatroya kullanınız, saygı görünüz.

Yoksa ödül töreninde ödül kırmışlığım da var, bilinir. Bu ödülü reddetmiyorum. Orada olacağım. Bakalım bu sefer eşit üç parçaya bölebilecek miyim…

“Onlar ki toprakta karınca, suda balık
Havada kuş kadar çokturlar
Korkak, cesur, cahil, hakim ve çocukturlar
Kahreden ve yaratan ki onlardır…”

Bir yanıt yazın