Kan Büyüsü aklınızı başınızdan alacak

Kan Büyüsü klişe Türk korku filmlerine son verecek...

Çekimlere yıl sonunda başlanacak olan ve 2020 yılında vizyona girecek olan Türkiye’nin korku-dram tarzındaki ilk filmi olan “Kan Büyüsü” adlı sinema filminin çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak.

Kanıt, Med-Cezir, Güllerin Savaşı ve Mecnun gibi Türkiye’nin en çok izlenen kült dizilerine sanat yönetmeni olarak imzasını atan Hakan Sur’un yönetmenliğini yapacağı filmin kadın başrolleri için Gineli oyuncu Hania Amar, Cezayirli model Amina Kaddur ve Lübnanlı model Lamitta Franjieh gibi isimlere teklif götürüldü.

Filmde kullanıcak animasyonlarını dünyanın sayılı  illüstratör-çizerlerinden biri olan Tayyar Özkan hazırlayacak. Kan Büyüsü filmi için özel bir plato kurulacak ve filmin çekimleri bu platoda gerçekleştirilecek. Filmde kullanılacak kostümler için Türkiye’nin ünlü tasarımcıları ile görüşülmeye başlandı.

FİLMİN KONUSU

Bir aile apartmanda görüntüde herkes kendi halinde yaşamaktadır. Üç kız kardeş ve dışarıdan bir aile yaşamaktadır. Fatma ve oğlu Hasan, Zeynep ve kızı Hacer, enişteler Mehmet ve Mustafa arasında geçen inanılmaz kurnazlıklar ve ihanet anlatılmaktadır.

Hasan, üniversiteyi bitirmiş, KPSS’ye hazırlanmaktadır. Fatma, kocası ölmüş, dindar, bütün hayatını oğlu Hasana adamış bir kadındır. Hacer, bekar geç bir kızdır. Enişteler ise iç güveysi olarak aile apartmanlarına yerleşmiş kişilerdir.

Aile içinde yaşanan gizli bir aşkı üstlenmekten çekinen Hacer ve küçük enişte Mustafa, suçu Hasan’a atarlar. Sınava hazırlanmakta olan Hasan, bu iftira karşısında çok korkar ve çaresiz kalır. Bu baskıyı kaldıramaz ve intihar eder. Bu intiharın ıstırabına dayanamayan anne Fatma ise oğlunun intikamı için, çareyi dualarda bulur.

Fakat, gerçek dünyanın sınırlarını aşmaktan korkmayan aile bireyleri çoktan diğer dünya ile ilişkiye geçmiştir. Ayşe, kocası Mustafa’nın hovardalıklarını önlemek için, büyüler ve muska ile kocasını sadık bir eş haline getirmek ister. Hacerin annesi ise Hacer’in iffetsizliğini örtmek için, öteki cinci ebeden yardım ister. Bu büyük hataların ve tehlikeli oyunların elbette bir bedelli olacaktır.

Apartmanda masum ve geleceğini kurmak için çabalayan Hasan’a suçlamada bulunulması, apartmanı koruyan iyi duaların etkisini kaybetmesine neden olmuştur. Fatma’nın bedduaları felaketlerin başlangıcı olacaktır.

Bütün apartmana bereketsizlik, kabuslar karanlık ve ani ölümler musallat olur. Apartmanda yaşayanları büyük, acı ve izleyiciyi şoke edecek farklı varyasyonlarda sonlar beklemektedir. 

Bir yanıt yazın