Kaliteli ve Yüksek Performanslı Çözümlerin Buluşma Noktası: TPM Mühendislik

TPM Mühendislik sektörünün lider isimlerinden biri olarak manyetik pompa ve varil pompası gibi farklı alanlarda kaliteli, hızlı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Kaliteli ve Yüksek Performanslı Çözümlerin Buluşma Noktası: TPM Mühendislik

Aynı zamanda kalitesi dünyaca tescilli Amerikan Finish Thompson firmasının Türkiye mümessilliğini de TPM Mühendislik üstlenmektedir. Finish Thompson varil pompası farklı modellere sahiptir. İşletme ve ihtiyaç özelinde en doğru tercihlerin yapılabilmesi için TPM Mühendislik satış ekibi ile iletişime geçilmesi önerilir. Bu sayede kullanılacak yere ve kullanım alanına bağlı olarak en doğru Finish Thompson varil pompası önerisinin yapılması kullanılacak akışkanlarda farklı debi, yoğunluk, viskozite ve kimyasal özellikler değerlendirildiğinden mümkün olmaktadır.

Finish Thompson varil pompalarının 27 inch (69 cm) ila 72 inch (183 cm) arasında değişen gövde uzunluğu seçeneği vardır. IBC tank ve standart varilin yanı sıra kova ve bidondan aktarıma da uygundur. Ayrıca elektrikli, hava motoru ve şarjlı model seçenekleri de bulunmaktadır.PVDF, Polypropylene ve 316 paslanmaz çelik gövde seçenekleri vardır.

Finish Thompson EF serisi varil pompaları asit, baz, yanıcı ve korozif akışkanlar için üretilmiştir. Salmastrasız dizaynlı ekonomik varil pompası çeşitleri hafif yük transferleri için ekonomik bir çözümdür. El pompası yerine rahat ve güvenli bir kullanım imkanı sağlar. Hava ya da elektrikli motor seçenekleri bulunan Finish Thompson EF serisi varil pompası çeşitleri araçlar ya da arazi şartları gibi elektrik ve hava tesisatı bulunmayan ortamlar için şarj edilebilir motor seçeneğine sahiptir.

Finish Thompson PF serisi varil pompaları asit, baz, yanıcı ve korozif akışkanlar için üretilmiştir. Yüksek debi ve çıkış basınçlı yüksek performans pompasıdır. Güçlü motorlarıyla dikkat çeken Finish Thompson PF serisi varil pompası çeşitleri IBC, tank, varil ve konteyner için uygundur. Hava, elektrikli ya da exproof elektrik motor seçenekleri vardır.

Finish Thompson SF serisi varil pompası çeşitleri asit, baz ve korozif akışkanlar için üretilmiş varil pompaları olarak orta viskoziteli akışkanlar için yüksek performans vadeder. Çift fanlı yüksek debi pompası, güçlü motoru ve salmastrasız dizaynı ile IBC, konteyner, tank, varil ve bidonlar için uygundur. Yüksek debi ya da yüksek çıkış basıncı için farklı fan seçenekleri vardır.

Finish Thompson TT serisi (Hava Motorlu Yüksek Debi) orta viskoziteli ve kolay alevlenebilir diğer bir deyişle parlama noktası düşük kimyasallara yönelik olarak üretilmiş varil pompası çeşitlerinden oluşur. Hava motorlu varil pompaları yüksek performans vadeder. Düşük ve orta viskoziteli ürünler için ideal olan Finish Thompson TT serisi yanıcı, solvent, alkol gibi ürünler için uygun olarak kabul edilir.

Finish Thompson ile İhtiyacınıza En Uygun Seçeneklere Ulaşabilirsiniz

Finish Thompson TB serisine ait olan TBP modeli yüksek saflıktaki aşındırıcı asit ve kimyasallar için üretilen aynı zamanda düşük viskoziteli akışkanlar için tercih edilen varil pompaları olarak tanımlanabilir. Düşük viskoziteli (su kıvamlı) ürünler için ideal ve ekonomik model yüksek saflıktaki nitrik asit, hidroklorik asit, sülfürik asit ve çamaşır suyu vb. kimyasallar için dizayn edilmiştir.

Finish Thompson TB serisine ait TBS modeli ise kolay alevlenebilen, parlama noktası düşük akışkanlar için üretilen aynı zamanda düşük viskoziteli akışkanlar için tercih edilen varil pompaları olma özelliğine sahiptir.

Finish Thompson BTS serisi; paslanmaz çelik gövdesi sayesinde yüksek viskozitedeki ürünler için üretilen, son derece yüksek performanslı hava motorlu bir varil pompası olarak sıklıkla kullanılır. Genellikle polimer, ağır yağlar, reçine, boya vb. gibi uygulama alanlarında tercih edilmesi söz konusudur. BTS serisi varil pompaları PTFE malzemeden vidalı dizayna sahip olan, orta viskoziteli akışanların IBC ya da varillerden güvenli bir şekilde transfer edilmesi için üretilmiş pompalardır. Viskoz akışkan transferi uygulamalarında yaşanılan problemlerin önlenmesi amacıyla elektrik, hava ya da ex-proof elektrikli motor alternatifleriyle ve  geniş aksesuar yelpazesiyle üretilmektedir.

Finish Thompson HVDP serisi; yüksek viskozitedeki kimyasal katkılar, gres, kozmetik ürünler, kaplama malzemeleri, boya, gıda gibi ürünler için üretilmiş rotor/stator sistemi ile çalışan, yüksek performanslı bir varil pompası çeşitlerinden oluşur.

Finish Thompson TMS serisi ise 4 bıçaklı, varil mikseri düşük viskoziteden orta viskoziteye kadar olan solventler, korozif kimyasallar ve parlayıcı akışkanlarda kullanıma uygundur.

TPM Mühendislik tarafından sunulan manyetik pompa / manyetik tahrikli (salmastrasız) santrifüj pompalarda akışkan kapalı bir hazne içinde hapsolur ve pompa sıfır kaçakla çalışır. Manyetik pompa modelleri genellikle işletmelerde bulunan değerli ve/veya tehlikeli kimyasalların transferi aşamasında kullanılmaktadır.

Manyetik pompaların en önemli avantajı tehlikeli ve agresif kimyasalların neden olması olası salmastra kaçaklarını önlemeleridir. Böylece söz konusu tehlikeli kimyasallar ortama ya da kişilere zarar veremez.

Uygulamanın gereksinim duyduğu basına uygun olacak şekilde plastik (Polypropylene ya da PVDF) ya da döküm gövdeli (içi PTFE kaplı) olarak tercih edilmeleri mümkündür. Bu aşamada kullanılacak kimyasalın uyumluluğu noktasında TPM Mühendislik’ten destek alınabilir.

 

Bir yanıt yazın