“Kahve Günleri” tarihi Kervansaray’da kahve kokuları eşliğinde gerçekleşiyor

“Kahve Günleri” tarihi Kervansaray’da kahve kokuları eşliğinde gerçekleşiyor

Büyükçekmece’de 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü kapsamında birbirinden özel atölyeler, söyleşiler, konserler kahve kokuları eşliğinde gerçekleşiyor.

Büyükçekmece Belediyesi’nce Kültürpark Kervanasaray’da düzenlenen “Kahve Günleri” etkinliği her yaştan vatandaşın ilgisini çekiyor.

 Kahve telvesiyle resim sanatı

 4-5 Aralık günlerinde gerçekleştirilen “Kahve Günleri” kapsamında ilk gün Türk Kahvesi demleme şampiyonu barista Akın Parlaklık’ın “Latte Art” atölyesi ve Ressam Hatice Macun’un ‘Kahveden Art’a Kalan’ isimli atölye çalışması büyük ilgi gördü. Hatice Macun’un Türk kahvesi telveleri ile çizdiği birbirinden özel resimler büyük beğeni topladı. İlk gün etkinlikleri kapsamında Cezve ve İbrik şampiyonu Atilla Narin’in ‘Türk Kahvesi ve Cezve’ isimli söyleşisi gerçekleşti.

 Etkinlik bugün de devam edecek

 Kahve günlerinin ilk günü Çiğdem Güven, Neslinay Çınar, Ozan Akanaras ve Okan Tolga Mertel konseriyle son buldu. Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü H. Gürhan Ozanoğlu tarafından Kahve Günleri etkinliklerine katılan sanatçı, barista ve kahve uzmanlarına Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün adına teşekkür etti.

Kahveler, kahve çekirdekleri, kahve demleme usulleri ve kahve çeşitleri hakkında bilgi almak ve bu özel kahvelerin tadına bakmak isteyenler için Kahve Günleri bugün de birbirinden renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

#Büyükçekmece Belediyesi #Belediye #Haber #Gündem #Yaşam #Yerel #İstanbul #Haberler #Sondakika #Gazete

Bir yanıt yazın