İmamoğlu Konya’da

İmamoğlu Konya’da

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, İBB’nin ev sahipliğinde Konya’da buluştu. Mevlana Türbesi’ni eşleriyle birlikte ziyaret eden Başkanlar, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

karatay-–-selcuklu_konya-5.jpeg

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, geleneksel buluşmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ev sahipliğinde Konya’ya taşıdı. Konya’da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkanlar ve eşlerinin şehirdeki ilk durağı, Karatay ilçesindeki Mevlana Müzesi ve Türbesi oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile birlikte türbe ve müze ziyaretlerini, yine vatandaşların yoğun ilgisi altında gerçekleştirdi. Konya buluşmasıyla ilgili Mevlana Müzesi çıkışında değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da Konya CHP İl Başkanı Barış Bektaş ve İYİ Parti Konya İl Başkanı Mazhar Peker’in eşliğinde yanıtladı.

“BULUŞMALARIMIZI ANADOLU’NUN VE TRAKYA’NIN FARKLI ŞEHİRLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

“Konya’da 11 büyükşehir belediye başkanımızla birlikte, il başkanlarımızın misafiriyiz” diyen İmamoğlu, “Güzel bir birliktelik buluşması daha yapacağız. Göreve geldiğimiz ilk andan beri, bütün belediye başkanlarımızla memleketimiz adına, şehirlerimiz adına çok güzel paylaşımlarımız, çok değerli fikirleşmemiz oldu. Şu an sevgili Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir aradayız. Ama diğer arkadaşlarım, şu an Konya’nın farklı yerlerinde, başkanlarımızın yapmış olduğu programla, buradaki hemşehrilerimizle, vatandaşlarımızla buluşuyorlar. Çok verimli olacağını biliyoruz. Son ev sahipliklerimiz, fiziksel buluşmalarımız da bittiğinde, Genel Başkan’ımızla yaptığımız istişareyle, bunu artık Anadolu’nun, Trakya’nın farklı şehirlerinde yapalım, diye karar vermiştik. İlk adımını da Konya’da yapmış oldık. Bundan sonra, fırsat buldukça da ülkemizin diğer şehirlerinde bunu yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ALLAH, MEMLEKETİMİZİ ADALET, VİCDAN VE ERDEM YOKSUNU İNSANLARIN KARARLARINDAN KORUSUN”

“Bu güzel anı Konya’da yaşamak elbette benim için çok kıymetli” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Hazreti Mevlana’nın huzurunda, dualarımızı ettik. Elbette ki dualarımız, memleket içindi. Memleketin evlatları için, bu güzel toprakların evlatları içindi. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, ailelerimiz için. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için, ülkemizin hak ettiği yere erişmesi için ve bize tabii Allah güç, kuvvet versin. Elbette ki bu anlamda da duacıyız. Tabii özellikle hak, hukuk, adalet için dua ettik. Allah, memleketimizi adalet yoksunu, vicdan yoksunu, erdem yoksunu insanlardan korusun. O insanların kararlarından korusun. Her yöneticiyi erdemli kılsın. Her yöneticiyi eşitlikçi kılsın, insanlarına eşit gözle bakmayı sağlasın. Bu güzel dualar, bence hoşgörünün simgesi olan, bütün dünyada yaratılan ne var ise, eşit olduğuna ve yaratılan ne var ise, Yaradan’dan dolayı sevilmesi gerektiğini, belki de en iyi anlatan dillerden, kalplerden birisi olan Hazreti Mevlana’nın huzurunda bu duygularımızın karşılık bulacağını biliyorum. Buradan büyük enerjilerle illerimize dağılacağız. Yüksek enerjilerle, ters giden ne var ise onları düzeltmeye, iyi olanları daha iyi yapmaya devam edeceğiz. Konya, bize uğurlu gelecek. Şimdiden onu hissediyorum.”

#İBB Haberleri #Belediye #Haber #Gündem #Yaşam #Yerel #İstanbul #Haberler #Sondakika #Gazete

Bir yanıt yazın