Hatice Şehnaz Baykal’ın çini sergilerine yoğun ilgi devam ediyor

Hatice Şehnaz Baykal ilerleyen dönemlerde yeni kültür elçileri yetiştirmek için uzun bir süre Gaziantep’te çalışmalarını sürdürme kararı aldı...

Hatice Şehnaz Baykal’ın çini sergilerine yoğun ilgi devam ediyor

Hatice Şehnaz Baykal “Hiç” adını verdiği 13.kişisel sergisini Bursa’da açtıktan sonra “Hiç 2” adını verdiği kişisel sergisini de Gaziantep’te açtı.

Hatice Şehnaz Baykal’ın birbirinden değerli çini eserlerinden oluşan “Hiç 2” adlı sergisine yoğun ilgi oldu. Türkiye’nin önemli çini sanatçılarından biri olan Hatice Şehnaz Baykal’ın sergisinin açılışına Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep valisi Davut Gül ve Şehitkamil Belediye Rıdvan Fadıloğlu, Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Toprak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem müdürü Nilgün Gören, Doç. Dr. Gülçin Elboğa, Doç. Dr. Umut Elboğa, Prof. Dr. Kamile Erciyaz, Dr. Ali Fuat Erciyaz, Gaziantep Üniversitesi Spor Yöneticisi Adem Demirezer, Mehtap Yılmaz Gazeteci-Yazar ve Eczacı Özlem Canözer ve Gaziantepli sanatseverler katıldılar.

Sergi sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hatice Şehnaz Baykal “ Gaziantep’te 1 hafta açık kalan sergime yoğun ilgi oldu. Bu ilgi beni ziyadesiyle mutlu etti. Şimdi burada öğrencilerimle birlikte bir sergi daha açmayı düşünüyorum. Öğrencilerimin de bu deneyimi yaşamasını istiyorum” dedi.

Bu arada Hatice Şehnaz Baykal ilerleyen dönemlerde yeni kültür elçileri yetiştirmek için uzun bir süre Gaziantep’te çalışmalarını sürdürme kararı aldığını ifade etti.

Kamil Hızer / Magazinname.com

Bir yanıt yazın