Hatice Bircan Akbulut besteleri ve yorumculuğuyla ön plana çıkmaya devam ediyor

Hatice Bircan Akbulut besteleri ile ön plana çıkmaya devam ediyor....

Hatice Bircan Akbulut besteleri ve yorumculuğuyla ön plana çıkmaya devam ediyor

Hatice Bircan Akbulut İzmirli bir ailen ortanca çocuğu olarak Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Landshut kentinde dünyaya gelmiştir. Okul yıllarından itibaren müziğe olan yeteneğiyle dikkati çeken başarılı yorumcu ve besteci Hatice Bircan Akbulut Ege Üniversitesi Devlet Klasik Türk Musikisi Konservatuarı eğitimi ve sonrasında yurtiçi ve yurtdışında birçok müzik çalışmalarına imza attı.

Müzik eğitimi aldığı dönemlerde Hatice Bircan Akbulut bir çok değerli müzik insanı ile çalışırken uzun yıllardır yaptığı bestelerinden 32 tanesini dijital platformlarda müzikseverlerle buluşturdu.

Tek Başına ve Yağmur adlı albümlerini dijital platformlardan paylaşan başarılı sanatçı Hatice Bircan Akbulut’un çalışmalarına müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. Yapmış olduğu albümlerinin düzenlemelerinde Volkan Gümüşlü, Uğur Yıldız, Zafer Karayazgan gibi değerli müzisyenler ile çalışmıştır.

Hatice Bircan Akbulut halen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası Müdürlüğünde solist olarak görevine ve beste çalışmalarına devam ederken kendisini “  İnsanları, doğayı, hayvanları severek yaşayan bir İnsan olarak, “ ifade ederken, müzik çalışmalarım hayatta bir yudum tebessüm içindir.” sloganıyla yoluna devam etmektedir” dedi.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın