Harun Hardal’dan “Nokta” atışı

Harun Hardal "Nokta"'yı koydu!

Genellikle yaptığı bestelerinin sözlerini de kendisi yazan genç sanatçı Harun Hardal, “Nokta” isimli teklisini sevenleriyle buluşturdu.

”Nokta”yı geçtiğimiz Mart ayında, Covid-19 salgınının başladığı dönemde bestelediğini söyleyen ”Harun Hardal” özellikle bu şarkısının hayal ürünü bir beste olmadığını aksine, derin hislerle yazıldığını belirtiyor. İlk teklisi olan “Buruk Aşk” isimli şarkısıyla sevenlerine merhaba diyen ‘’Harun Hardal’’ İkinci teklisi “Nokta”ya çok inandığını ve güvendiğini belirtti.

Uzun yıllardır İzmir ve birçok şehirde sahne çalışmaları yapan sanatçının ikinci tekli projesi olan ”Nokta”, İzmir’in birbirinden değerli saz sanatçılarını da stüdyoda bir araya getiriyor. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarını bitiren sanatçı, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde de tezli yüksek lisans eğitimi aldı. Ağırlıklı olarak pop ritimlerinin kullanıldığı “Nokta” isimli teklide, Türk Müziği nağmelerini de kullanan ve büyük bir dinleyici kitlesini hedefleyen Harun Hardal, ayrıca bu şarkısının klip yönetmenliğini de üstlendi.

Ünlü fotoğraf sanatçısı Erkan Çamlılar’ın hem fotoğraflarını çektiği hem de ikinci klip yönetmeni olarak görev aldığı projede bir çok önemli isim yer aldı.

“Nokta” isimli çalışmasının stüdyo düzenlemesi Roman Müziğinin duayeni Çılgın Cemal lâkaplı Cemal Yüktaşıyan’a ait.

Harun Hardal ”Nokta” DMC etiketiyle tüm müzik platformlarında yayında!

Bir yanıt yazın