Günaydın: Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni Dünyaya Tanıtmamız Lazım

Günaydın: Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni Dünyaya Tanıtmamız Lazım

Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni ziyaret etti. Beylikdüzü’ne ve ülkemize bu eşsiz müzeyi kazandırdığı için müze kurucusu Kenan Balcı’ya teşekkür etti.

BU MÜZEYİ DÜNYAYA TANITMAMIZ LAZIM

Türkiye’de tek olan ve Beylikdüzü’nde ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet eden Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni Ak Parti Beylikdüzü ilçe Başkanı Mustafa Günaydın ziyaret etti. Müzedeki mumya balıkları inceleyen Günaydın, “Böyle bir müze kurarak, ilçemize çok güzel hizmet yapıyorsunuz. Gençlerimiz buraya geliyor. Balıkları merak ediyor. Burada inceliyorlar. Bu müzeyi daha çok tanıtmamız lazım. Bu müzeyi sadece Türkiye’nin değil dünyanın da bilmesi lazım. Dünyaya tanıtmamız lazım. Burada çok ciddi bir emek var. Yılların verdiği emek var, saygınlık var. Her türlü balık var” ifadesini kullandı.

BALIKÇI KENAN TÜRKİYE’DE MARKA

Balıkçı Kenan 25 yıldır Beylikdüzü’nde hizmet veriyor ifadesini kullanan Günaydın: “Eskiden Beylikdüzü’nde adres tarif ettiğimiz zaman Balıkçı Kenan abiden sağa gidin, sola gidin, aşağı gidin derdik. 25 yıldan beri Beylikdüzü’nde. Bizim kıymetli büyüğümüz Kenan abi. Ben Beylikdüzü halkı adına kendisine teşekkür ediyorum. Burası çok önemli. Türkiye’nin ilk deniz canlıları müzesi. Eskiden buralar daha boştu. Kenan abiyi bilmeyen yoktu. Şimdi nüfusumuz 400 bini geçti buna rağmen Kenan abiyi tanımayan yok. Balıkçı Kenan sadece Beylikdüzü’nde değil Türkiye’de marka. Yarım asırdır bu işi yapıyor. Çeyrek asırdır da Beylikdüzü’nde. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.

300 TON MUMYALANMIŞ BALIK BULUNMAKTA

Beylikdüzü halkına her zaman hizmet etmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Kurucusu Kenan Balcı: “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugün bizleri ziyaret etti. Müzemizi gezdi. Biz Beylikdüzü’nde hizmet etmekten dolayı çok mutluyuz. Müzede 300 ton mumyalanmış balık bulunmaktadır. 200 gram hamsiden 1,5 tonluk orkinosa kadar binlerce deniz canlısı var. Türkiye’nin her köşesinden mumya balıkları incelemeye gelen öğrencilerimiz var. Gelecek nesillere denizlerimizi ve balıklarımızı aktarmaya devam edeceğiz. Müzemize girişler ücretsiz. Herkes gelip kendi karasularımızda yakalanan ve mumyalanan balıkları inceleyebilir. Öğrenciler gelip öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapıyorlar. Deniz ve balıklar hakkında bilgi alıyorlar. Onlara dokunarak inceleme fırsatı buluyorlar” dedi.

Ziyaretin ardından Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Kurucusu Kenan Balcı’ya plaket verdi.

#GÜNDEM #Belediye #Haber #Gündem #Yaşam #Yerel #İstanbul #Haberler #Sondakika #Gazete

Bir yanıt yazın