Görkem Yeltan’ın kaleme aldığı ‘‘Haliç’ten Bulutlar Geçerken’’ adlı kitabı raflarda yerini aldı.

Görkem Yeltan’ın kaleme aldığı ‘‘Haliç’ten Bulutlar Geçerken’’ adlı kitap Okuryazar Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

Görkem Yeltan’ın kaleme aldığı ‘‘Haliç’ten Bulutlar Geçerken’’ adlı kitabı raflarda yerini aldı.

Yer aldığı bir çok dizi, film ve tiyatro oyununun yanı sıra 2001 yılından beri yazarlığa başlayarak çocuk edebiyatına yönelik eserler üreten Görkem Yeltan’ın yeni kitabı ‘‘Haliç’ten Bulutlar Geçerken’’ Okuryazar Yayınevi etiketiyle yayımlandı. Görkem Yeltan, okuyucularını İstanbul’un tarihi bölgesi Haliç’te gizemli bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Haliç’in Sokaklarında Çamaşırlar Havada Asılı Dururken Rojin Ve Yeşil Saç Tanıştılar

 

Görkem Yeltan Haliç’ten Bulutlar Geçerken kitabı ile Rojin ve Yeşil Saç karakterlerinin gizemli macerasına, yanlarında kırmızı yanaklı Ejderha, takım elbiseli yılan Serpen, cırcırböceği Lacigale karakterlerini ekleyerek çocuklara ilham dolu anlar yaşatıyor.

 

Görkem Yeltan’ın kitaplarını https://www.okuryazaryayinevi.com/ web sitesinden takip edebilirsiniz.

Görkem Yeltan kimdir?

1977 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğdu. İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda eğitim aldı. 1993 yılında oyunculuğa Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okurken başladı. Görkem Yeltan çeşitli diziler, filmler ve oyunlarda rol aldı. Oynadığı filmlerden Uzak İhtimal ve Eylül filmleriyle“En İyi Kadın Oyuncu ödülü”ne layık görüldü. İki gazetede çocuk edebiyatına ilişkin makaleleri yayımlanan yazarın basılmış on dokuz çocuk kitabı vardır. Yirminci kitabı Sarmaşık ve Kaktüs büyüklere yazılmış bir masaldır. Şarkı sözü yazarlığı yaptı. Senaryo ekibinde yer aldığı Uzak İhtimal filmiyle “En İyi Senaryo” ve Rotterdam Film Festivali’nde “En İyi Film ödülü”nü aldı.Yurt dışında ve ülkemizdeki uluslararası film festivallerinde jüri üyeliği yaptı.

Yeltan’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu Yemekteydik ve Karar Verdim filmi dünyadaki pek çok festivalde ülkemizi temsil etti. İkinci uzun metraj filmi Bağcık da festival yolculuğundan sonra vizyona girdi. Mehmet Güreli’nin Dört Köşeli Üçgen filminin senaristi ve yapımcılarından biridir. 2020 yılında İKSV Uluslararası Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapan Ben Anadolu oyununu sahneye koydu.

 

Kitapları

 

Kırmızı’nın Mektupları (2002), Zebra Zaza (2004), Hımbıl Beyaz (2004), Kaplumbağa ile Eşek ve Define Bahçesi (2005), Kelebek Kız (2006), Yapraklı Pelerin (2007), Boyalı Hamsi ve Süs Balığı (2008), Haliçten Bulutlar Geçerken (2011), Korkusuz Meles(2012), Buyuka Çocuk Evi 1: Tinimini Tehlikede- Buyuka Çocuk Evi 2: Pamuklu Bir Macera- Buyuka Çocuk Evi 3: Endişeli Bulutlar Arasında (2012), Bez Ayakkabılılar (2013), Bulutları Biriktiren Kız (2013), Çok Şiir Bir Salıncak (2014), Kısa Boyunlu Zürafa (2015), Karabiber, Nilü ve Çiçi (2016), Bademden Kar (2017), Sarmaşık ve Kaktüs (2018), Zıpır Zebra Macera Peşinde (2020).

Bir yanıt yazın