Felaket tellalı Onur Akay, Kahtalı Mıçe’nin gırtlak kanserine yakalandığını açıkladı

Onur Akay kötü haberi medya ile paylaştı...

Felaket tellalı Onur Akay, Kahtalı Mıçe’nin gırtlak kanserine yakalandığını açıkladı

İsmi “Felaket Tellalı” olarak anılan ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay, ünlü türkücü Kahtalı Mıçe’nin gırtlak kanserine yakalandığını duyurdu. Onur Akay, “Kahtalı Mıçe için dualarınızı esirgemeyin!” başlıklı bir yazı kaleme alarak, usta sanatçı için dua istedi.

Ekonomik sıkıntılar yaşayan Kahtalı Mıçe için endişe duyan Akay, “Türk halk müziği sanatçısı Mustafa Aslan, nam-ı diğer Kahtalı Mıçe, zor günler geçiriyor. Gırtlak kanseri teşhisi konulan sanatçımız Antalya’da tedavi görüyor. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatan sanatçımızın kemoterapi tedavisi de devam ediyor. Ayrıca, sanatçımızın ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadığını da öğrendim. Lütfen dualarınızı esirgemeyin.” şeklinde ifadeler kullandı.

Kahtalı Mıçe, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketine memleketi Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki iki katlı evinde yakalanmış ve çok sayıda akrabasını kaybettiğini açıklamıştı. “Kime koşsak evi yıkılmıştı. Kime baksak kaybetmişiz. Yaşadığıma sevinemiyorum.” diyen sanatçının açıklaması yürekleri dağlamıştı.

Bir yanıt yazın