Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Engelsiz Filmler Festivali’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın finalistleri açıklandı.

11-17 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrim içi ve fiziksel gösterimler ile sinemaseverlerle dokuzuncu kez buluşturacak olan Engelsiz Filmler Festivali’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın finalistleri açıklandı.

Basın Danışmanlığı
09.08.2021
A+
A-

11-17 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrim içi ve fiziksel gösterimler ile sinemaseverlerle dokuzuncu kez buluşturacak olan Engelsiz Filmler Festivali’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın finalistleri açıklandı. Puruli Kültür Sanat tarafından kısa film türünün gelişimine katkı sağlamak, bu alandaki üretimin ilerleyen yıllarda daha da artmasına öncülük etmek ve kısa film yönetmenlerine destek vermek amacıyla gerçekleştirilecek olan Kısa Film Yarışması’nın ilk yılında En İyi Film ödülünün sahibi olmak için 8 ülkeden 13 kısa film yarışacak.

Kısa Film Yarışması’nın İlk Yılında 20 Farklı Ülkeden Başvuru!

Süresi 20 dakikayı aşmayan 2020 ve 2021 yapımı kısa filmlerin kabul edildiği Yarışma’ya bu yıl 28’i yerli, 38’i yabancı yapım olmak üzere toplam 20 farklı ülkeden 66 kısa film başvuru yaptı.

8 Ülkeden 13 Kısa Film Finalistler Arasında

Sinema Yazarı Hasan Nadir Derin, Yönetmen Emre Yalgın ve Engelsiz Filmler Festivali Program Koordinatörü Gamze Hamamcıoğlu’ndan oluşan seçici kurul üyeleri tarafından belirlenen Kısa Film Yarışması’nın finalistleri arasında 4 yerli9 yabancı yapım olmak üzere toplam 8 farklı ülkeden 13 kısa film yer alıyor. Finalistler arasında Deniz Telek’in Anoush, Yasemin Demirci’nin Climate Change, Egor Gavrilin’in Knitting Club For Men Over 40, Marco Arruda’nın Magnética, Farnoosh Abedi’nin Malakout, Aslak Danbolt’un Mamma, Victoria Warmerdam’ın Mustachio, Vladimir Koptsev’in My Sister’s Mercy, Sami Morhayim’in Susam, Radik Kudoyarov’un The Gift, Zeynep Dilan Süren’in The Great İstanbul Depression, Kayahan Kaya’nın The Police After Me ve Hüseyin Aydın Gürsoy’un Turning to Dust filmleri bulunuyor.

 

En İyi Film Ödülü İçin 13 Aday!

Finale kalarak Festival programında yer alan filmler En İyi FilmEn İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri için jürinin karşısına çıkacak. Festival izleyicileri ise verdikleri oylarla Seyirci Özel Ödülü’nün sahibini belirleyecekler.

Tüm film gösterimleri ve diğer yan etkinliklerin sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı seçenekleri ile erişilebilir olarak takip edilebileceği Engelsiz Filmler Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye www.engelsizfestival.comadresinden ulaşılabilir.

9. Engelsiz Filmler Festivali “Kısa Film Yarışması” Finalistleri

 

Anoush – Deniz Telek (Türkiye)

Büyük İstanbul Depresyonu – Zeynep Dilan Süren (Türkiye)

Climate Change – Yasemin Demirci (Norveç)

Knitting Club For Men Over 40 – Egor Gavrilin (Rusya Federasyonu)

Magnética – Marco Arruda (Brezilya)

Malakout – Farnoosh Abedi (İran)

Mamma – Aslak Danbolt (Norveç)

Mustachio – Victoria Warmerdam (Hollanda)

My Sister’s Mercy – Vladimir Koptsev (Rusya Federasyonu)

Peşimdeki Polis – Kayahan Kaya (Türkiye)

Susam – Sami Morhayim (Türkiye)

The Gift  Radik Kudoyarov (Birleşik Krallık)

Toz olmak  Hüseyin Aydın Gürsoy (Fransa)

REKLAM ALANI