Elif Dağdeviren’den tek kişilik oyun “Erkeklik Sizde Kalsın!”

Elif Dağdeviren sezona tek kişilik yeni oyunuyla damgasını vurmaya hazırlanıyor...

Elif Dağdeviren’den tek kişilik oyun “Erkeklik Sizde Kalsın!”

Yapımcı, yazar, yönetmen, girişimci, hikâye anlatıcı ve gazeteci kimliğiyle tanınan Elif Dağdeviren, yeni sezonu tek kişilik gösterisi ile açıyor. “Bütün geçmişim ve ben” dediği gösterisinde Dağdeviren, kadının gücünü ve neler yapabileceklerini anlatmaya hazırlanıyor.

Dağdeviren gösterisinde kadınların hikayesine yer verirken; kadınlar ile ilgili olumsuz sözler söyleyen, kadının değerini hiçe sayan filozoflara, bilim insanlarına ve yazarlara karşı tüm tecrübesini ve bilgi birikimini aktaracak.

 

Elif Dağdeviren: “Erkeklik sizde kalsın, bize kadınlığımız yeter!”

Kendisiyle dalga geçerken güldüreceğini, seyirciyi hüzünlendirirken aynı zamanda düşündüreceği bir gösteri hazırladığını dile getiren Elif Dağdeviren: ‘Kutsal denilen kitaplar, resmi anayasalar, gayri resmi anayasalar, yaşama dair kuralları anlatan kitaplar, yazılar, filmler hepsi erkekler tarafından yazılmış. O kadar azimli girişmişler ki kadına binlerce yıl önce, kadın bile inanmış bütün anlattıkları doğru diye…  Ama bazılarımız yok öyle yağma dedik ve sıvadık kolları.  Ne kaybettiysek geri almak için çıktık yola. Kimimiz aktivist oldu, kimimiz mesleğinde en iyi… Kimi yeni kitaplar yazdı kendi bakış açısından, kimi yaşama tarzı ile dersler verdi… Kimileri daha neler neler yaptı. Ve bu arada ben de kendi geçmişime bakarken fark ettim ki; yaşadıklarım şarkılar, romanlar ve filmler olmuş. Ve sonunda “Erkeklik Sizde Kalsın!” bize kadınlığımız yeter diyerek kendimi sahneye atmaya karar verdim.” sözlerine yer verdi.

Instagram :@kamilhizer

Bir yanıt yazın