Dilan Damgacıoğlu moda trendlerine bakış açılarını değiştiriyor

Moda sektörüne yeni bir bakış kazandırma hedefiyle yola çıkan Dilan Damgacıoğlu, güncel moda trendlerine karşı düşüncelerini aktardı.

Dilan Damgacıoğlu moda trendlerine bakış açılarını değiştiriyor

Modaya ilgi duymaya başladığı andan itibaren güncel moda trendlerini takip eden Dilan Damgacıoğlu, özellikle moda tasarımı eğitimi aldığı sırada bu konuya daha büyük bir eğilim gösterdiğini söylüyor. Modanın kendini ifade etme şekli olduğunu düşünen Damgacıoğlu, iç giyim ile dış giyimin birbirine uyumlu bir biçimde gelişim göstermesinden ise mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

Kalıplara sığmayan, bağımsız ve özgür moda

Modanın her geçen gün var olan kalıpları yıkan, daha bağımsız ve daha özgür olan bir yapıya kavuştuğundan bahseden Dilan Damgacıoğlu, günümüz şartlarında modanın geldiği bu süreçten çok memnun olduğunu ve ILONI by dilan markası ile de bunu yaptığını söylüyor.

Dilan Damgacıoğlu, insanların belirli moda kuralları arasında kalmak zorunda olmamasının daha cazip olduğunu ifade ederek bu konuyla ilgili düşüncelerini şöyle aktarıyor; “Günümüz modasında iç çamaşırının dış giyimde kullanılır hale gelmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Bu hareket ilk başta aykırı bir duruş olarak başlayıp daha ana akım bir duruma geldi. Daha çok kişinin kendini iç giyim ile ifade edebiliyor olması çok sevindirici. Bu durum sadece iç giyimde değil; plaj, parti kıyafeti, sahne kıyafetleri gibi konularda da aynı. Artık her şey iç içe geçmiş durumda ve bu belli kalıplara sığmak zorunluluğunu ortadan kaldırıyor ve daha özgürleştirici bir yapıya kavuşuyor. Aslında bu durum benim içinde modanın en sevdiğim yanlarından biri.”

Kamil Hızer / Magazinname.com

Instagram : @kamilhizer

Bir yanıt yazın