Efe Dikmen “Kaçsam” adlı şarkısıyla müzik hayatına geri döndü

Efe Dikmen 10 yıl ara verdiği müzik hayatına "Kaçsam" adlı yeni single çalışmasıyla geri döndü...

Efe Dikmen “Kaçsam” adlı şarkısıyla müzik hayatına geri döndü

Lise yıllarında müziğe başlayan genç müzisyen Efe Dikmen daha sonra müzik kariyerine üniversite yıllarında devam etmişti. Üniversiteden mezun olduktan sonra meslek hayatına atılması yüzünden müziğe ara veren Efe Dikmen “Kaçsam” adlı yeni single çalışması ile müziğe geri döndü.

Genç müzisyen Efe Dikmen 10 yıl önce yaptığı “Git” adlı çalışması sonrasında müziğe ara verdikten sonra “müzik müzisyeni bırakmaz, bazen şartların lehine oluşmasını bekler” dedirtircesine Efe Dikmen’in 10 yıl aradan sonra geri döndü.

“‘Kaçsam’ Bendeki Temsili Geçmiş…”

“Kaçsam” çalışması, müzisyen Efe Dikmen ’in kendi içsel yolculuğu ile başlamış ve dinleyen herkesi kapsayan bir ruh haline tercüman olmuş adeta. Müzisyen şarkının hikayesini şöyle dile getiriyor;
“Çok uzun zamandır aşırı sıkılıyorum. Bu şarkı aynı döngünün bana verdiği yorgunlukla ortaya çıktı aslında. Geçen sene metin halinde deftere karalanmış şekildeydi ve kısa zaman önce sözleri dizayn ederken birçok konuyu çağrıştırmasına dikkat etmeye çalıştım. Kimileri için aşk, kimileri için yalnızlığı temsil edebilir. Ama bendeki temsili geçmiş.”…

Sözü ve bestesi Efe Dikmen’e ait olana “Kaçsam” ın aranjesi müzik dünyasının yakından tanıdığı Kaan Alptekin tarafından yapılmış.

Bir yanıt yazın