Duygu Eskin ikinci teklisi “Mühürle” ile müzikseverlerle tekrar buluştu

Duygu Eskin'in ikinci teklisi "Mühürle" yayında...

Duygu Eskin ikinci teklisi “Mühürle” ile müzikseverlerle tekrar buluştu
Uzun yıllardır kendi şarkılarını yapan ve halen müzik dışında Türkçe öğretmenliğine devam eden Duygu Eskin, ilk teklisi “Yolculuk”un ardından yeni teklisi “Mühürle”yi bağımsız olarak dinleyicilerle buluşturdu.
Sözü ve müziği Duygu Eskin’e ait olan teklinin düzenlemesi Halil Engin’e aitken, teklinin klibi Söke’ye bağlı eski Rum köyü Doğanbey’de Murat Toparlı ve Mert Uçar yönetmenliğinde tamamlandı.
Duygu Eskin, “Mühürle”yi şu sözlerle anlatıyor:
“Müziğin ve sevginin birleştirici gücüne hep inandım. Duygular, paylaşıldıkça, yüreklerdeki coşkuyu ve sevgiyi büyütür. Duyguları paylaşmanın en güçlü yollarından biridir müzik… Müzik benim yaşam tarzım ve vazgeçilmezim. Ruhum en derinlerdeyken de en yükseklerdeyken de hep ona sarıldım. Alaturka tınılar içeren eserim “Mühürle” ruhumun yücelerde olduğu dönemde kalemimden ve gitarımdan çıktı. Şarkının alaturka tınısı, enstrümanlarıyla da birleşince çok enerjik, keyifli ve bir o kadar da aşk dolu tınılara dönüştü. Hareketli alaturka şarkılar her zaman keyif, coşku ve mutluluk duygusunu perçinler. Aşk, en güzel duygulardan biridir ve karşılıklı yaşandığında göklere çıkarırcasına yüceltendir.     “Mühürle” de vazgeçemeyen bir aşık ve vazgeçilmez olan bir maşuk söz konusu… Şarkı, enerjisini, edebiliğinden, yaşanmışlığından ve doğallığından alıyor. Zorlama duygularla yapılan şarkı hissizdir, sığdır. İşte ”Mühürle” derinliğini gerçekliğinden aldı. Sonuçta aşk varsa ayrılık olmaz, olamaz. Sevda varsa aşk varsa coşku da vardır. “Mühürle”nin coşkusunun, milyonları sarması, dinleyenlerin içini kıpır kıpır kıpırdatması dileğiyle…

Bir yanıt yazın