Duvarların Ötesi tiyatro severlerle buluştu

Oyunu izleyen bir çok tiyatro sever gözyaşlarını tutamadı.

Prof. Dr. Turgut Özakman’ın ölümsüz eserlerinden birisi olan “Duvarların Ötesi” adlı tiyatro oyunu yeniden sahnelenmeye başlandı.

Yönetmenliğini Emin Yaşar’ın yaptığı, başrollerini İlyas Salman, H. Fehmi Gökdeniz, Deniz Salman, Mehmet Katlandur, Devrim Salman ve Yusuf Ekşi’nin üstlendikleri oyun izleyicisi ile buluştu.

Oyunun konusuna gelince “İnfazlarına kısa bir süre kala hapishaneden kaçan 4 mahkum, peşlerine düşen kolluk kuvvetlerine yakalanmamak için bir kadın öğretmeni rehine alarak bir depoya sığınırlar. Oyun mahkumlar ve rehinenin o depoda yaşadıkları iki günü anlatıyor. Oyunda suç doğuştan gelen bir olgu mudur yoksa insanlar doğup büyüdükleri ortamın, ailelerinin, ekonomik ve eğitim durumlarının yani çevresel koşulların sonucu mu suça yönelirler?” sorusuna cevap arıyor…

Oyunun en büyük özelliklerinden biri olarak İlyas Salman gibi bir büyük oyuncunun tiyatro sahnelerine geri dönüşünü söyleyebiliriz. Ayrıca oyunu izleyen bir çok seyircinin finalde gözyaşlarını tutamadıklarını söylersek, oyunun seyirciyi ne kadar etkilediğini rahatça söyleyebiliriz.

Oyunun yönetmenliğini üstlenen oyuncu ve yönetmen Emin Yaşar’ın büyük bir özveri ile hazırladığı oyunda H. Fehmi Gökdeniz ve Deniz Salman’ın da performanslarını en üst düzeyde gösterdiklerini de söyleyebiliriz.

“Duvarların Ötesi” oyunu ilerleyen günlerde tekrar izleyicisi ile buluşmaya devam edecek.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın