Dilan Polat’a bir darbe E-ticaretten

Dilan Polat’a bir darbe E-ticaretten

Ürünleri sitelerden kaldırıldı

Kara para aklama ve vergi kaçırdıkları gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine konulan Dilan Polat’ın güzellik merkezi ürünlerinin tüm alışveriş sitelerinden kaldırıldığı ortaya çıktı. Bir çok önemli alışveriş sitesi Polat’ın tüm ürünlerini sitelerinden çıkarma kararı aldı.

DurakMedya’da yer alan habere göre kara para aklama ve vergi kaçırdıkları gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine konulan Dilan Polat’a bir darbede alışveriş sitelerinden geldi. Türkiye’nin en önemli E-ticaret platformları ünlü fenomenin ürünlerini satmama kararı aldı. Dilan Polat ürünlerini sitelerinden kaldıran platformlar fenomenleri de mercek altına aldılar. Haklarında şikayet olan ve mahkeme kararı olan bir çok ürünü sitelerinden kaldırdıkları görüldü.

Dilan ve Engin Polat’a ait Rise And Shine Kozmetik, Dilan Polat Güzellik Kozmetik, Dln Polat güzellik ve kozmetik, Dipomed medikal kozmetik, DP güzellik kozmetik şirketleri üzerinden sahte olduğu değerlendirilen alışların 225 milyon 743 TL olduğu belirtildi.

Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Bir yanıt yazın