Binbir Gece Masalları Kadıköy’ü büyüledi

Çiğdem Tunç tiyatrosunun başarılı oyunu Binbir Gece Masalları izleyenlere keyifli anlar yaşattı...

Eray Yasin Işık’ın yazdığı Çiğdem Tunç’un yönettiği ,kostümlerini ünlü modacı Yıldırım Mayruk gibi bir usta modacının yaptığı, Çiğdem Tunç, Ergün Demir, Semra Aras, Abidin Yerebakan, Deniz Salman, Alper Çorumluoğlu, Soykan Kişioğlu, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal, Derya Yıldız, Gökmen Göçbeyli, Gülben Başer, Tunahan Çilingir, Balca Aydoğdu gibi Türk sinemasının, televizyonların ve tiyatro sahnelerinin tanınmış isimlerinin oynadığı Binbir Gece Masalları oyunu izleyenleri adeta mest ediyor.

Binbir Gece Masalları oyunu Binbir Gece Masalları doğu kökenli eserler olup Şehrazat’ın Hükümdar kocası Şehriyar’a anlattığı hikayelerden oluşuyor

Hükümdar Şehriyar her gecenin sabahında gelin ettiği kadınların boynunu cellatlarına vurdurmaktadır. Sıra Vezir-i Azam’ın büyük kızı Şehrazat’a gelince işler değişir. Akıllı Şehrazat, her gece Şehriyar’a bir masal anlatır ve sabah

olduğunda masalı en heyecanlı yerinde keserek canını kurtarır. Bu masallar, binbir gece boyunca sürecek, dinledikçe Şehriyar, gaddar bir hükümdardan sevgi dolu, iyi bir insana dönüşecektir. Sırasıyla; “Ali Baba ve Kırkharamiler”, “Balıkçı ve İfrit”, “Alaaddin’in Lambası” ve “Denizler Hükümdarı Simbat” gibi halk tarafından en çok bilinen masallar seyircimize fantastik bir kurgu ile sunulan oyun Kadıköy seyircisi ile buluştu.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde oynanan Binbir Gece Masalları oyununa tiyatro severler yoğun ilgi gösterdiler. Oyuna izlemeye gelen Semiha Şakir Huzur Evi sakinleri ve yöneticileri oyundan sonra Çiğdem Tunç’a sahnede çiçek vererek kutladılar.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın