Begüm Tarako “İrin” adlı çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu

Müzikal yolculuğundan içsel hikayeler seslendiren Begüm Tarako, yepyeni şarkısı ''İrin''i müzikseverlerle buluşturdu.

Begüm Tarako “İrin” adlı çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu

2012 yılında yaptığı ve şarkılarında farklı tarzlar ve disiplinlerden beslenen müzikal yolculuğuna başlayan Begüm Tarako ilk solo albümü “Aklımın Oyunları” ile müzikseverlerin büyük beğenisini kazanmıştı. Ardından 2015 yılında yine farklı müzik sanatlarını bir araya getiren Begüm Tarako ikinci albümü “7”’yi müzikseverlerle buluşturmuştu.

Begüm Tarako bu kez de 2017 yılında ilk tekli çalışması olan “Alaca” adlı adlı çalışmasının ardından bir yıl sonra da “Dem” adlı teklisini müzikseverlerle buluşturduktan sonra “İrin “adlı çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu. Begüm Tarako bu çalışmasında içsel hikayeler seslendirdi.

Kendine has müzisyen Burak Irmak düzenlemesi ve prodüktörlüğünde kaydedilen ”İrin”, Ferman Akgül’ün güçlü vokalleriyle desteklendi.

Miks ve Masteringi Feryin Kaya’ya ait olan parçanın kapak çalışması ise ressam Ömer İlksen Akçıl’ın eseri.

”5 yıl önce Tarlabaşı’ndaki otobüs durağına doğru yürürken koca bir şantiyeye dönüşen şehrin en yoğun dönüştürülen bölgesinde; yukarıdan taşların düşmemesi için bir tenteyi, derme çatma tutmaya çalışan demirlerin altındaki sarı küçük tabela dışında, bir durak olduğu asla anlaşılmayan noktaya geldiğimde; yerde sırtı yola dönük yatan birini gördüm, hareketsiz… ve yardım elini uzatmama engel olan sesimi duydum. Her birimiz böyle oldukça, tan yerine doğan güneş her geçen gün biraz daha acı verecek gibi görünüyor insanlığa. Seçim bizim.” Diyen ‘Begüm Tarako’ ve ”İrin”i o anın verdiği yoğun sorgulama hissiyle yazdığını dile getiriyor.

‘Begüm Tarako’nun güçlü elektronik dokularla derin ve vurucu vokalleri birleştirdiği yeni şarkısı ”İrin” Akustikhane Records etiketiyle tüm müzik platformlarında yayında!

Bir yanıt yazın