Başkan Akgün, Hatay’daki çalışmaları yerinde inceledi

Başkan Akgün, Hatay’daki çalışmaları yerinde inceledi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, depreminin ilk gününden itibaren Hatay ilinde çalışmalara başlayan Büyükçekmece Belediyesi Lojistik Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

6 Şubat günü Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesi merkezli depremden en ağır şekilde etkilenen kentlerimizden Hatay’a ilk gün giden Büyükçekmece Belediyesi arama kurtarma ve lojistik ekibi depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz çalışıyor.

 

Büyükşehir belediye başkanları Karalar ve Savaş ile bir araya geldi 

Haftasonu deprem bölgesine giden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bölge milletvekilleri ile ziyaret etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş ile de bir araya gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her iki belediye başkanına geçmiş olsun ve taziye dileklerini iletti.

Depremzedelere geçmiş olsun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Arif Gürkan Alpay, Murat Yazıcı ve belediye meclis üyeleri ile birlikte İBB Afet Koordinasyon Merkezi’nde bir araya gelen Başkan Akgün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bölgede yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İskenderun Limanı’nda depremzede vatandaşların hizmetine tahsis ettiği Orhangazi Gemisi’ni de ziyaret eden Başkan Akgün, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

“Tüm imkanlarımızı seferber ettik”

CHP Grup Başkanvekili Ahmet Şahin, Büyükçekmece ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdoğan, Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Hakan Çebi ile birlikte Hatay’da incelemelerde bulunan Başkan Akgün, depremzede vatandaşlarımızı ziyaret etti. Büyükçekmece Belediyesi olarak depremin yaralarının sarılması için tüm imkanların seferber edildiğini belirten Başkan Akgün; “Depremin ilk anından itibaren Büyükçekmece Arama Kurtarma Ekibimiz BAKUT ve yardım ekibimiz deprem bölgesinde canla başla hizmetlerini sürdürüyorlar. Her gün 15 bin kişiye sıcak yemek ve depremzedelerimize ihtiyaçlarını ulaştıran tüm çalışma arkadaşlarıma, gönüllülerimize, BAKUT ekibimize ve ekiplerimizin başında bulunan Belediye Başkan Yardımcımız Dr. Rıza Evren Kılcı ile diğer yönetici arkadaşlarıma şahsım ve büyük Büyükçekmece ailem adına şükranlarımı sunuyorum. Özellikle de tüm deprem bölgesinde umudu canlandıran başta İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu olmak üzere; tüm büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza, belediyelerimize ve gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

#Büyükçekmece Belediyesi #Belediye #Haber #Gündem #Yaşam #Yerel #İstanbul #Haberler #Sondakika #Gazete

Bir yanıt yazın