Azerbaycan lezzetleri şef Ramin Nuriyev imzasıyla Grand Hyatt İstanbul’a taşındı.

Grand Hyatt İstanbul 34 Restaurant, Azerbaycanlı Şef Ramin Nuriyev’i ağırladı. 8-14 Kasım tarihlerinde 34 Restaurant mutfağına konuk olan Şef Ramin Nuriyev, Grand Hyatt İstanbul misafirleri için lezzetli Azerbaycan yemeklerinden oluşan özel bir menü hazırladı.

Azerbaycan lezzetleri şef Ramin Nuriyev imzasıyla Grand Hyatt İstanbul’a taşındı.

Dağlık Karadağ’ın kurtuluşunun yıl dönümü olan 8-14 Kasım tarihlerinde Grand Hyatt İstanbul 34 Restaurant’a Azerbaycanlı ünlü Şef Ramin Nuriyev konuk oldu. Geleneksel Azerbaycan mutfağının inceliklerini yansıtan titiz menüleriyle tanınan Şef Ramin Nuriyev, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan özel bir menü hazırladı. Türkiye’de ilk niteliğindeki bu konseptle 34 Restaurant misafirleri, zengin lezzetlerinin ve sunumlarının yanı sıra Azerbaycan müzikleriyle de kardeş ülkenin zafer bayramını aynı duygularla kutlama fırsatı buldu.

Şef Ramin Nuriyev’in Azerbaycan mutfağının en seçkin lezzetlerinden shah pilavı, gürze, etli yaprak sarma, kebap, pancar ezmesi, patlıcan sarma gibi yemeklerden oluşan menüsü 34 Restaurant misafirleri tarafından büyük beğeniyle karşılandı. 34 Restaurant hafta boyunca iş, cemiyet ve sanat dünyasından pek çok ismi ağırladı.

Azerbaycan mutfağının yetenekli şefi

Meslek hayatına Hyatt Regency Bakü’de başlayan genç ve yetenekli şef Nuriyev, gelen bir teklif üzerine 2015 yılında Türkiye’de kariyerine devam etti. Japon, İtalyan ve Fransız gibi uluslararası mutfaklarda da deneyimli Nuriyev, geleneksel Azerbaycan mutfağının modern dokunuşlarla sunuyor.

Gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Şef Ramin Nuriyev, bu özel günü onurlandırdığı ve bu konuda öncülük ederek ilk defa böyle bir etkinliğe imza attığı için Grand Hyatt İstanbul’a da teşekkür etti.

Bir yanıt yazın