32 kaçak yapı belediye ekipleri tarafından yıkıldı

32 kaçak yapı belediye ekipleri tarafından yıkıldı

Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Çayırlar mevkiinde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen 32 bina Büyükçekmece Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Her seçim döneminde olduğu gibi “İmar Affı” beklentisi yine bazı fırsatçıları kaçak yapı yapmaya yönlendirdi.

Su toplama havzasında da 22 kaçak yıkıldı

Büyükçekmece’nin Türkoba Mahallesi Çayırlar mevkiinde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen 32 bina çevik kuvvet polisi ve zabıta gözetiminde yıkıldı. Büyükçekmece Gölü içme suyu havzası ve Çayırlar mevkiinde kaçak yapılaşmaya karşı 24 saat nöbet sistemiyle mücadele veren İSKİ Havza Koruma Müdürlüğü ve Büyükçekmece Belediyesi, kaçak yapılara göz açtırmıyor. Önceki gün de Eskici Köyü’nde içme suyu havzasına yapılmak istenen 22 kaçak yapı yıkıldı.

“Kaçak yapılaşmaya izin verilmeyecek”

Büyükçekmece Belediyesi imar müdürlüğü ve zabıta müdürlüğü ekiplerinin tespit ettiği kaçak inşaatlar önce mühürlendi ardından da yıkım kararı alındı. Günün ilk saatlerinde yaklaşık 500 çevik kuvvet polisi ve zabıta ekipleri gözetiminde başlayan yıkım işlemleri eş zamanlı olarak 4 ayrı bölgeden başlatıldı. Bazı bölgelerde kaçak yapı sahiplerinin yıkım ekiplerine direnmelerine rağmen kaçak binalarının yıkılmasını engelleyemediler.

Büyükçekmece Belediyesi’nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Büyükçekmece ilçesi sınırlarında kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceği vurgulandı.

#Büyükçekmece Belediyesi #Belediye #Haber #Gündem #Yaşam #Yerel #İstanbul #Haberler #Sondakika #Gazete

Bir yanıt yazın