22 ünlü sanatçının 70 ve 80’lı yıllardaki şarkıları bir albümde toplandı

Ossi Müzik’in uzun bir süredir merakla beklenen “Bir Zamanlar 6” karma albümü nihayet piyasada!

22 ünlü sanatçının 70 ve 80’lı yıllardaki şarkıları bir albümde toplandı

Ossi Müzik’in uzun bir süredir merakla beklenen “Bir Zamanlar 6” karma albümü nihayet piyasada! Bugüne dek yüzlerce plakta kalmış şarkıyı yeniden hayata geçiren “Bir Zamanlar” serisinin altıncı albümü yirmi iki şarkılık içeriğiyle yine baştan sonra serinin diğer albümleri gibi heyecan verici.

Bir Zamanlar 6”, yetmişli ve seksenli yılların yirmi iki unutulmaz şarkısı ve şarkıcısını bir araya getirirken,

tıpkı serinin diğer albümleri gibi sürprizli içeriğiyle dikkat çekiyor. 70’li ve 80’li yıllarda kaydedilmiş; ama plak olarak yayınlanmamış Füsun Önal, Selma Güneri, Nesli Özsoy ve Lale Belkıs şarkıları bu albümün sürprizleri.

Seyyal Taner, Nükhet Duru, Nil Burak, Coşkun Demir, Işıl Yücesoy, Neco, Attila Atasoy ve daha birçok popüler müzik yıldızı sevilen şarkılarıyla bu albümde.

Pandemi nedeniyle zor geçen kış aylarından sonra bu albüm önümüzdeki yaz aylarına neşe getirecek.

“KALBİMİ AFETTİM ONSUZ YAŞANMIYOR…”

Kalbinin işine son verdiğini ilan ettiği şarkısıyla bir yıldız haline gelen Seyyal Taner’in ikinci hiti: “Kalbimi Affettim”.

Farklı sesi ve fiziğiyle popun ayrıcalıklı isimlerinden biri olmuş Nil Burak’tan klasik bir Melih Kibar – Çiğdem Talu şarkısı: “Kırk Yılda Bir”.

Melih Kibar – Çiğdem Talu ekip çalışmasının bir başka ürünü ile Coşkun Demir ve “Gül Yanaklım”.

Sinemadan sahneye geçmiş, sahnede de en az sinemadaki kadar başarılı olmuş Sezer Güvenirgil’in ilk 45’liğinden “Aşktan da Öte.”

Türk popunun en özel erkek seslerinden biri Neco ve sözleri Fikret Şeneş tarafından yazılmış şarkısı: “Seni Bana Katsam”.

Nesli Özsoy’un bir dönem televizyonda sıklıkla seslendirdiği; ancak daha önce hiç yayınlanmamış “Vurdum Duymaz Bu Dünya” sı.

Türkiye’nin ilk piyanist şantörlerinden Atilla Yelken’in 1978 yılında yayınlanmış ikinci 45’liğinden bir şarkı: “Saçlarım Ağarmadan Gel”.

Hem tiyatro hem de müzik kariyeri boyunca sayısız başarıya imza atmış bir yıldız: Işıl Yücesoy ve “İçmeden Sarhoş”.

Attila Atasoy’un ilk Eurovision 1975 Türkiye elemelerinde seslendirdiği, söz ve müziğini de kendisinin yazdığı, yıllardır dillerden düşmeyen şarkısı: “Dilenci”.

Türk popunun ilk, tek ikiz kız kardeşleri Meral – Zuhal’den “Al ve Isıt Ellerimi”.

Kadife sesi ve yakışıklılığıyla gönüllere taht kurmuş Ersan Erdura’dan romantik bir şarkı: “Geçen Yaz”.

“Kan ve Gül” adlı şarkısıyla zirveyi yakalamış İskender Doğan’dan eğlenceli bir ‘70’ler şarkısı: “Bana Ne”.

Sinemadan sahneye geçen bir başka isim Selma Güneri’nin sesinden, plak olarak basılmamış, 1979 tarihli bir şarkı: “Duy da İnanma”.

1981 yılında sahnelenen “Geceye Selam” müzikalinde seslendirdiği Melih Kibar – Çiğdem Talu imzalı hit şarkısıyla Kartal Kaan ve “Köy Düğünü”.

Pop müziğin kare ası Nükhet Duru’dan eşsiz yorumuyla: “Gözler.”

Lale Belkıs’ın az sayıda basılmış ve piyasaya sürülmemiş ikinci albümü “Kapılar” da yer alan “Olur Görürsem Söylerim” in televizyon için yapılmış disko versiyonu.

Yeşim’den, 60’larda Adamo ve Ajda Pekkan’ın seslerinden kulaklarımıza yer etmiş, “Her Yerde Kar Var” ın 80’lerde yapılmış “cover” versiyonu.

Müzik dünyasının Cumhur Hocası, Cumhur Kebeci’den söz ve müziği kendisine ait bir şarkı: “Bir Sevgi Arıyorum”.

Melike Demirağ’ın naif sesi ve yorumuyla hafızalara kazınmış bir Şanar Yurdatapan şarkısı: “Ne Olmuş Sana”.

Türk popunun unutulmaz ikilisi Güzin ile Baha’nın dillere düşmüş hit şarkılarından biri: “Olamam ki”.

70’ler ve 80’ler boyunca pop müziğin nabzını tutmuş Füsun Önal’ın iki büyük hitini bir arada söylediği, daha önce hiç yayınlanmamış, potpurisi: “Oh Olsun / Ah Nerede”.

 

“BİR ZAMANLAR 6” DA

UNUTULMAYAN ŞARKILAR ÇALINMAYA VE SÖYLENMEYE DEVAM EDİYOR:

Bir dönemin portresini şarkılarla çizen bu albümün prodüktörü, Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran, Hakan Eren. Proje asistanlığını Pelin Kakırman’ın yaptığı albümde orijinal plak kayıtları, Bora Ebeoğlu ve Hakan Eren tarafından dijital ortama aktarıldı. Grafik uygulama ise Özlem Semiz’e ait.

Bu albümü dinlerken kendinizi eski şarkılar çalınan bir partinin içinde bulacak ve parti bitsin istemeyeceksiniz. Geçmişe, eski güzel günlere yapacağınız yolculuk da cabası.

Kısacası Ossi Müzik’le 45’likler dönmeye devam ediyor !

Bir yanıt yazın