Zeze’nin ilk teklisi ‘Bataklık’ yayınlandı

Rap dünyasının önemli kalelerinden Argo İzmir’in bir başka yeteneği ZEZE’nin ilk teklisi ‘Bataklık’ 15 Mayıs’ta tüm dijital kanallarda yayına girdi.

Bataklık, senin de benim de saplandığım, alışmaya ya da kurtulmaya çalıştığım, aklımdan ve başımdan geçen sıralı gerçeğin ta kendisi. Bu gerçekle yaşamaya çalışırken etrafımda ansızın yeşerenler, bir dala tutunmak çabasında, en dipten gördüğüm mükemmel uzay boşluğuna kendimi ittiğim bitmek bilmez çukurum. Bu bataklık benim paradoksum ve paradoks sonsuz bir şarkı olmayı çoktan başardı…

Yakın arkadaş olduğu Gazapizm’le beraber, sağlam prodüksiyonların çıktığı Argo İzmir bünyesinde yıllarca boy gösteren ZEZE, birçok dinleyicinin ilgisini çekti ve bu dönemde başarılı bir underground mc olarak, bu kültürde ülke çapında tanınmayı başardı. Dinleyicilerine buğulu bir ses tonuyla seslenen ve kullandığı başarılı altyapıların hakkını veren raper, yaşamını İzmir’de sürdürüyor.

1989’un 1 Eylül’ünde, Almanya Karlsruhe’de doğan ZEZE, 2006 yılında Baran’la beraber ilk underground albümünü (birun-u abad) çıkardı. Daha sonra, ‘’çok derin’’, ‘’09-10’’,  ‘’defterim’’, ve ‘’eskimişler EP’’ albümleriyle rap piyasasına iz bırakmayı başararak önemli isimler arasına girdi.

Birun-u Abad Records

İzmir’de yaşayan ve müzik hayatını sürdüren ZEZE, 2005’te Baran’la beraber kurdukları Birun-u Abad Records’ta sayısız şarkıya imza atıp birçok tanınmış mc ile çalışma fırsatı buldu. Şarkılarında daha çok sokak hayatını ve dünyanın görünmeyen yüzünü anlatmaya çalışan ZEZE’nin barış aşığı birisi olduğunu belirtmeye çokta gerek yok.

Bir yanıt yazın