Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Watsons Türkiye ve Şişli Belediyesi Çevremiz ve Patili Dostlarımız İçin El Ele!

Watsons Türkiye, Sürdürülebilir Yaşam misyonuyla yürüttüğü “Pati Dostu Watsons” projesi kapsamında Şişli Belediyesi ile çevreci bir iş birliği gerçekleştiriyor!

Diş teli
03.12.2021
A+
A-

Watsons Türkiye, Sürdürülebilir Yaşam misyonuyla yürüttüğü “Pati Dostu Watsons” projesi kapsamında Şişli Belediyesi ile çevreci bir iş birliği gerçekleştiriyor!

Pati Dostu Watsons projesiyle sokaklarda yaşayan patili dostlarımızın beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını mağazaların önlerinde konumlandırdığı kedi/köpek kulübeleri ve mama/su kapları ile karşılayan ve onların yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefleyen Watsons Türkiye, çevresel sürdürülebilirlik ekseninde projesini Şişli Belediyesi Şişli Komşu Kart iş birliği ile genişletiyor!

Müşterilerinin evlerinde atıklarını ayrıştırarak Watsons mağazalarındaki geri dönüşüm kutularına getirdiği her bir plastik atık, Şişli Belediyesi Şişli Komşu Kart iş birliği ile toplanıyor, geri dönüştürülüyor ve geri dönüşümden elde edilen gelir ile sokaklarda yaşayan patili dostlarımıza mama sağlanıyor. Böylelikle Watsons Türkiye sadece kendi çevresel ayak izini azaltmakla kalmıyor, müşterilerini de Sürdürülebilir Yaşam yolculuğunun bir parçası haline getiriyor ve misyonuna ortak ederek harekete geçiriyor!

Bu proje kapsamında Şişli ilçesinde bulunan 12 Watsons mağazasına (Mecidiyeköy, Cevahir, Trump Towers, Özdilek, Kanyon, Metrocity, City’s, Şişli, Osmanbey, Pangaltı, Rumeli ve Nişantaşı Güzelbahçe) plastik geri dönüşüm kutuları konumlandıran Watsons Türkiye, bu anlamlı iş birliğiyle müşterilerinin plastik atıkları geri dönüştürerek hem çevre kirliliğini önlüyor hem de atıkları dönüştürürken patili dostlarımızın beslenmesine katkıda bulunuyor.

Şişli Komşu Kart Projesi Hakkında:

Şişli Komşu Kart, Şişli Belediyesi’nin evlerdeki geri dönüştürülebilecek atıkların toplanmasını sağlayan ve geri dönüşüm desteği karşılığında para puan kazandıran sosyal bir projesidir.

Proje kapsamında bugüne kadar Şişli’de bulunan 123 bin kişi evlerinde ziyaret edilerek yaklaşık 35 bin 56 adet Şişli Komşu Kartı hanede bulunan kişilere teslim edildi.  Projenin başlamasından bu yana, 11 ayda Şişli’de bulunan 25 mahallede 215 ton 924 kg ambalaj atığı toplandı. Toplanan ambalaj atıklarının doğaya karışmaması sonucunda yaklaşık olarak 537 ton eşdeğer karbon salınmasını engellendi, yani bu, 321 aracı trafikten eksilmesi anlamına geliyor. Şişli Komşu Kart kullanıcılarına 37 sağlık kuruluşunda ve Şişli sınırları içinde bulanan 450 işletmede indirim olanağı sunuyor.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: